18-25 yaş arasında, Türkiye’de ikâmet eden sinema öğrencilerinden oluşturulacak jüri, Genç Ustalar bölümündeki filmleri değerlendirecek. Nespresso Genç Jürisi için başvurular 22 Ocak–5 Şubat arasında yapılabilecek.

İstanbul Film Festivali'nin geleneksel bölümlerinden olan ve Nespresso’nun katkılarıyla iki yıldır yarışmalı bir bölüme dönüşen Genç Ustalar bu yıl da yarışmalı olacak. Genç Ustalar bölümündeki filmleri, Türkiye’de ikâmet eden 18-25 yaş arası sinema öğrencilerinden oluşan Nespresso Genç Jürisi değerlendirecek ve bir filmin yönetmenine Nespresso’nun katkılarıyla Genç Usta Ödülü'nü verilecek. Nespresso'nun 3.000 avro para ödülüyle desteklediği Genç Usta Ödülü, festivalin 28 Nisan akşamı yapılacak kapanış ve ödül töreninde, kazanan yönetmene verilecek.

Yüzdeyüz Müzik Sunar: İstanbul’da Bahar... Yüzdeyüz Müzik Sunar: İstanbul’da Bahar...

Nespresso Genç Jürisi, festivalin resmi jürilerinden olup, üyeleri tam akreditasyona sahip olacak, geleceğin sinema profesyonelleri olarak festivalin tüm etkinliklerine katılabilecek, festivalin konuklarının yanı sıra diğer jüri üyeleri ve sinema profesyonelleriyle tanışarak festivali deneyimleme fırsatına sahip olacak.

İstanbul Film Festivali'nin Nespresso Genç Jürisi üyeleri, festivale yollayacakları film ve festival tutkularıyla neden jüri üyesi olmak istediklerini belirttikleri yarım sayfalık bir yazının değerlendirilmesiyle seçilecekler. Nespresso Genç Jürisi başvuruları 22 Ocak–5 Şubat tarihleri arasında yapılabilecek. 

İstanbul Film Festivali bu yıl 43. kez, 17-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Editör: Anibal Güleroğlu