Frank Herbert'ın ünlü romanı Dune'un bir sonraki bölümü olan "Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki" genişlemiş bir uluslararası yıldızlar topluluğu kadrosuyla başlıyor. Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures'ın yapımcılığını üstlendiği film, 2021'de altı Oscar Ödülü kazanan "Dune"un merakla beklenen devamı niteliğinde.

'Vahşi Robot' yakında sinemalarda! 'Vahşi Robot' yakında sinemalarda!

Frank Herbert'ın çok satan romanı Dune'un beyazperde uyarlamasında, Oscar adayı Timothée Chalamet ("Wonka", "Call Me by Your Name"), Zendaya ("Spider-Man: No Way Home", "Malcolm & Marie", "Euphoria"), Rebecca Ferguson ("Mission: Impossible - Dead Reckoning"), Oscar adayı Josh Brolin ("Avengers: End Game", "Milk"), Oscar adayı Austin Butler ("Elvis", "Once Upon A Time...In Hollywood"), Oscar adayı Florence Pugh ("Black Widow", "Little Women"), Dave Bautista ("Guardians of the Galaxy" filmleri, "Thor: Love and Thunder"), Oscar ödüllü Christopher Walken ("The Deer Hunter", "Hairspray"), Léa Seydoux ("James Bond" serisi ve "Crimes of the Future"), Souheila Yacoub ("The Braves", "Climax"), Stellan Skarsgård ("Mamma Mia!" filmleri, "Avengers: Age of Ultron"), Oscar adayı Charlotte Rampling ("45 Years", "Assassin's Creed") ve Oscar ödüllü Javier Bardem ("No Country for Old Men", "Being the Ricardos") rol alıyor.

"Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki", ailesini yok eden komploculardan intikam alma yolunda ilerlerken Chani ve Fremen'larla birleşen Paul Atreides'in efsanevi yolculuğunu anlatacak. Hayatının aşkıyla evrenin kaderi arasında seçim yapmak zorunda kalan Paul, sadece kendisinin öngörebildiği korkunç bir geleceği engellemeye çalışacak. Villeneuve, Herbert'ın romanından yola çıkarak Jon Spaihts'le birlikte yazdığı senaryoyu yönetti. Filmin yapımcılığını Mary Parent, Cale Boyter, Villeneuve, Tanya Lapointe ve Patrick McCormick üstleniyor.

Başyapımcılar Joshua Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt'le birlikte Kim Herbert'la Kevin J. Anderson da yaratıcı danışman olarak görev yapıyor. Villeneuve yine "Dune" yaratıcı ekibiyle iş birliği yapıyor: Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Greig Fraser, Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Patrice Vermette, Oscar ödüllü kurgucu Joe Walker, Oscar ödüllü görsel efekt sorumlusu Paul Lambert, Oscar adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West. Oscar ödüllü besteci Hans Zimmer da filmin müzikleri için yine hazır. Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures sunar. Bir Legendary Pictures Yapımı, Denis Villeneuve Filmi "Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki"yi sunar. Filmin 1 Mart 2024'te Warner Bros. Pictures dağıtıcılığında sinemalarda ve IMAX'te gösterime girmesi planlanıyor.

Editör: Anibal Güleroğlu