İzmir, 28 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Efes Kültür Yolu Festivali’ne ev sahipliği yapacak. İzmir’in farklı mekanlarında yüzlerce etkinliği sanatseverlerle buluşturacak olan festivalin biletleri Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Efes Kültür Yolu Festivali, 28 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek. Sanat, zanaat, gastronomi, sohbet, gösteri, eğlence kategorisindeki yüzlerce etkinliği sanatseverle buluşturacak festivalin biletleri Türkiye’nin lider biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

İzmirlileri sanata doyuracak festival boyunca İzmirliler birbirinden güzel etkinliklere katılma fırsatı bulacak. Festival kapsamında Refik Anadol, “Rönesans Rüyaları” isimli sergisiyle Tarihi Alsancak Tren Garı’na konuk olurken, küratörlüğünü Necmi Sönmez’in üstlendiği ve Cumhuriyet değerleriyle yetişmiş Nejad Devrim ve Mübin Orhon’un olgunluk dönemi eserlerinin yer aldığı “İki İmge Yolcusu” sergisi Arkas Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

İSTANBUL ULUSLARARASI DANSA DAVET EDİYOR! İSTANBUL ULUSLARARASI DANSA DAVET EDİYOR!

Festival, tiyatro severleri mutlu edecek programıyla seyircilerin karşısına çıkacak. Festival kapsamında Ali Poyrazoğlu “İmbat Türküsü” ile 1 Kasım’da İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’ne, Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu da “Hey Gidi Günler” oyunu ile 1 Kasım’da Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’ne konuk olacak.

Fransız yazar Alexandre Dumas'ın aynı adı taşıyan romanından önce tiyatro ve operaya, daha sonra baleye uyarlanan "Kamelyalı Kadın", Efes Kültür Yolu Festivali kapsamında 3 Kasım’da Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. Bornova Kültür ve Sanat Merkezi, 4 Kasım’da Şef Hasan Niyazi Tura yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Ege Senfonisi’ne ev sahipliği yapacak. 
Editör: TE Bilisim