Altısı yurt dışından 23 farklı prodüksiyonun 7 farklı mekânda sahneleneceği festivalin biletleri Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

43. İFF'de Musikişinas Geri Dönüyor 43. İFF'de Musikişinas Geri Dönüyor

“Başka bir Bodrum mümkün” mottosuyla bu yıl ilk kez seyirciyle buluşacak olan 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali, 3 Kasım- 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 6’sı yurt dışından 23 farklı prodüksiyonla ve 7 farklı mekânda düzenlenecek festivalin biletleri Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial üzerinden satışa çıktı.


Festival boyunca Türkiye’den yerli yapımlar dışında Almanya, Belçika, Şili, Yunanistan ve Fransa’dan ortak üretimler izleyicilerle buluşacak. Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran’ın eş sanat yönetmenliğini üstlendiği 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali, çağdaş danstan performatif sunuma, dans tiyatrosundan konserlere ve müzikli edebiyat okumalarına uzanan dopdolu ve rengarenk bir içerik sunacak.


Festivalin açılışı İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yapımı, Güngör Dilmen’in yazdığı, Yücel Erten’in sahnelediği “Deli Dumrul” ile 3 Kasım’da Bodrum Kalesi’nde yapılacak. Ayrıca festivalde her akşam 17:30’da tekrarlanacak ve 30 izleyici ile sınırlı heyecan verici bir etkinlik olacak: “Mavi Sürgün”. “Cumhuriyet tarihinin ilk okul gemisi STS Bodrum, izleyicilerle birlikte gün batımında yelken açarak tiyatro sanatçılarının Halikarnas Balıkçısı okumaları ve Jehan Barbur’un müziği eşliğinde seyir alacak.

Festival, 16 Kasım’a kadar Inspera Sahne, Inspera Mini Sahne, Inspera Açık Sahne, Bodrum Kalesi, STS Bodrum, Heredot ve Nurol Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.  
Editör: TE Bilisim