GÜNEŞİ SÖNDÜRMEM GEREK

Güneşi Söndürmem Gerek, sevgilisinin kaybıyla hayatı alt üst olan Umut'un hayatına odaklanıyor. Umut, kendisi için mükemmel olabilecek bir hayat süren bir gençtir. Ancak onun hayatı, hayatındaki en değerli varlığı sevgilisi Anıl'ı kaybetmesiyle alt üst olur. Büyük bir yıkıma uprayan Umut, hayatına kaldığı yerden devam etmekte zorlanır. Ancak bu sırada hiç beklemediği bir gerçekle karşı karşıya kalıp, onunla yüzleşmek zorunda kalır.
Yönetmen Hande Türkel | Senarist Doğukan Cantimur
Oyuncular: Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu, Gürberk Polat

İHTİYAR DELİKANLI

İhtiyar Delikanlı, yıllarca hapis tutulan bir adamın serbest bırakılmasının ardından intikam arayışını konu ediyor. Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelen bu durumun nasıl ve neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda kararlıdır. Bu sırada Oh Dear-Soo aslında kendisini kaçıranların daha da büyük bir planının olduğunu keşfeder. Ancak bu planın özü acı dolu bir yoldan geçmektedir. Gerçeği bulmak ise bu yolun ta kendisidir.
Yönetmen Park Chan-Wook | Senarist Park Chan-Wook, Jo-Yoon Hwang
Oyuncular: Min-sik Choi, Yoo Ji-tae, Kang Hye-Jeong

WINNIE THR POOH: KAN VE BAL 2

HAFTANIN VİZYONUNDA NELER VAR? HAFTANIN VİZYONUNDA NELER VAR?

Winnie The Pooh Kan ve Bal 2, ormanda yaşanan cinayetlerin ardından kaçmayı başaran Christopher’ın hikayesini konu ediyor. Birçok kişi Yüz Dönüm Ormanı’ndan yaşanan cinayetlerin katilinin Christopher olduğuna inanmaktadır. Yaşadığı büyük travmanın etkisinden kurtulabilmek için terapiye başlayan genç bir adam, bu süreçte geçmişiyle ilgili büyük sırlar olduğunu öğrenir. Bu sırada Winnie ve Piglet, intikam almak için geri dönme planları yapmaktadır ve bu amaçla Tigger ve Owl’u da yanlarında getirirler. Bekledikleri büyük hesaplaşmayı gerçekleştirmek için ormana dönen kahramanlar, Christopher’ı öldürmek için her şeyi göze almıştır.
Yönetmen Rhys Frake-Waterfield | Senarist Matt Leslie, Rhys Frake-Waterfield
Oyuncular: Scott Chambers (IV), Ryan Oliva, Tallulah Evans

LASSIE: YEPYENİ BİR MACERA

Lassie: Yepyeni Bir Macera, çalınan bir köpeği bulmak için zorlu bir maceraya atılan üç arkadaş ve Lassie'nin hikayesini konu ediyor. Flo, yaz tatili gelip çattığında çok sevdiği köpeği Lassie'den ayrılmak istemez. Bu yüzden de ailesiyle birlikte tatile gitmek yerine aile dostları Gerhald ile Jack Russell Terrier cinsi köpeği Pippa ve yeni evlat edindiği Kleo ve Henri ile birlikte yaşayan teyzesi Cosima'nın çiftliğine gider. Köye gittikten bir süre sonra köydeki köpeklerin kaybolmaya başladığını öğrenen Flo, Kleo ve Henri, başlarına bir şey gelmemesi için Lassie ve Pippa’yı bir an bile gözlerinin önünden ayırmazlar. Ancak çok geçmeden Cosima'nın evinde hırsız girer ve Pippa çalınır. Üç arkadaş ve Lassie, Pippa'yı kurtarmak için hırsızların peşine düşer.
Yönetmen Hanno Olderdissen | Senarist Andreas Cordes
Oyuncular: Nico Marischka, Anna Lucia Gualano, Pelle Staacken
 

GİZLENEN

Gizlenen, yaşadığı sorunlardan uzaklaşmak için gittiği şehir dışındaki evde kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan bir kadının hikayesini konu ediyor. Demet Işıklıgil, eşinden boşanma aşamasında olan bir kadındır. Zor günler geçiren Demet'in hayatı, yazdığı son kitabının yayından kaldırılmasıyla alt üst olur. Yaşadığı zor günlerin üstesinden gelmeye çalışan Demet, psikoloğunun da tavsiyesi üzerine bir süre şehirden uzakta bir yerde yaşamaya karar verir. Kendisine sessiz, sakin bir yer bulan Demet'in bilmedii şey burada da yalnız olmadığıdır.
Yönetmen Battal Karslıoğlu, Levent Demirci | Senarist Battal Karslıoğlu
Oyuncular: Arzu Suriçi Kireççi, Yağmur Şahin, Murat Deniz


GUDUBET(ÖLMEK İSTEMİYORUM)

Varlıklı bir kadın olan Handan Hanım, büyük malikanesinde tek başına yaşar. Kızları Funda, Senem, Neslihan, oğlu Haluk ve torunu Nimet (Gudubet ) onun yasal mirasçılarıdır. İhtiraslı bir kadın olan Funda, mirasa tek başına sahip olmak ister ve bunun için sorunlu olarak gördüğü tüm kardeşlerini öldürmek ister. Amacına ulaşmak için bir kiralık katil tutan Funda, tüm ailesini bir bir öldürür. Ancak işlenen cinayetlerin gudubetin şahit olması işlerin değişmesine neden olur.
Yönetmen Mehmet Tan | Senarist Yılmaz Suvacı
Oyuncular: Abdullah Kırmızıkaya, Bahar Tutkum Ertok, Belma Memati


RİKİ RHİNO: KAHRAMAN KANATLAR

Riki Rhino: Kahraman Kanatlar, çalınan boynuzunu geri almak için heyecan verici bir maceraya atılan gergedan Riki ve arkadaşı ördek Beni'nin hikayesini konu ediyor. Genç bir Sumatra gergedanı olan Riki'nin boynuzu, kaçak avcı Bay Jak tarafından çalınır. Arkadaşı ördek Beni ile birlikte çalınan boynuzunu geri almak için avcının peşine düşen Riki, yağmur ormanlarında heyecan dolu bir maceraya atılır. Beklenmedik durumlarla karşı karşıya kaldıkları yol boyunca Riki, başı dertte olan hayvanlara yardımcı olur. Riki, her yardımı karşılığında boynuzunu bulmasına yardımcı olacak yeni bir beceriyle ödüllendirilir.
Yönetmen Erwin Budiono
Oyuncular: Kiff VandenHeuvel, Rama Vallury, Kevin Makely
 

CİN GÜNÜ

Ailesine musallat olmuş bir Cin kabilesi Burhan’ın da peşini bırakmaz. Burhan İlyas efendinin yardımıyla çocuk yaşta bu kabileden kurtulur fakat yıllar sonra kızı Yağmur annesinin yaptığı bir hata sonucu pusuda bekleyen bu kabilenin tuzağına düşer. Annesi Nermin onu ailenin kadim dostu Ak Ana’nın köyüne götürmek ister ama Burhan bunu istememektedir. Nermin eninde sonunda Yağmur’u Ak Anaya götürür. Yağmur ona musallat olanlardan kurtulmak için ızdıraplı bir yola girmek üzeredir.
Yönetmen Ayhan Al
Oyuncular Nuray Erkol, Seda Erman


HAYALET AVCILARI: ÜRPERTİ

Hayalet Avcıları: Ürperti, evlerini korumak ve dünyayı ikinci bir Buzul Çağı’ndan kurtarmak için güçlerini birleştiren yeni ve eski Hayalet Avcıları’nın hikayesini konu ediyor. Spengler ailesi, hayaletleri bir sonraki seviyeye taşımak gizli bir araştırma laboratuvarı geliştiren asıl Hayalet Avcıları ile bir ekip oluşturmak ister. Aile bu amaçla, her şeyin başlangıcı olan ikonik New York City itfaiyesine geri döner. Bu sırada eski bir eserin keşfiyle birlikte şeytani bir güç serbest kalır. Bu durumun ardından eski ve yeni Hayalet Avcıları ekibi, evlerini korumak ve dünyayı ikinci bir Buzul Çağı’ndan kurtarmak için güçlerini birleştirmek zorunda kalır.
Yönetmen Gil Kenan | Senarist Gil Kenan, Jason Reitman
Oyuncular: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard

MİR'AT İBLİSİN LANETİ
Yönetmen koltuğunda Cengiz Kaplan'ın oturduğu korku türündeki "Mir'at İblisin Laneti" filminin oyuncu kadrosunda Ada Mural, Dilay Dilara Konuk, Kutay Koç gibi isimler yer alıyor.
Betül, Eser, Tunç ve Esra ilk gençlik yıllarından beri birbirlerini tanıyan ve o dönemden sonra da hiç kopmamış dört arkadaştır. Zaman içinde birbirlerinin hayatlarına çok şey katmışlar ve yıllardır zamanlarının çoğunu bir arada geçirmektedirler. Her ne kadar ilişkileri arkadaşlık olarak başlamış olsa da geçen yıllar içinde değişen duygular sebebiyle birbirlerinden etkilenme durumları da kaçınılmaz olmuştur.
Yönetmen Cengiz Kaplan
Oyuncular: Ada Mural, Dilay Dilara Konuk, Kutay Koç

Editör: Anibal Güleroğlu