8-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik etkinlikler, 23 Mart Cumartesi günü 12.00’de“Yenilenebilir Enerji Atölyesi”, 14.00’te “Çocuklar İçin Astronomi Atölyesi”; 24 Mart Pazar günü 12.00’de “Kumru ve Kikiça – Kâğıt Heykel Atölyesi”, 14.00’te ise “Cam Boncuk Atölyesi” başlıklarıyla gerçekleşecek. Çok amaçlı birimleri ve zengin etkinlik takvimiyle kapılarını kültüre, sanata ve bilime açan tarihî alandaki atölye mekânında düzenlenen çalışmalara katılmak için İstanbul Senin uygulamasının İBB Kültür sekmesinden kayıt yaptırılabilir.

Kaderine terk edilmiş bir miras alanıyken İBB Miras’ın kapsamlı restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarıyla dünya çapında örnek teşkil edecek devasa bir kültür sanat alanına dönüştürülen Çubuklu Silolar, petrol tankerlerinden kültür, sanat ve yaşam merkezine uzanan bir dönüşüm hikâyesiyle yeniden İstanbul’a kazandırıldı. Toplam alanı 20.000 m2’yi bulan, şehrin yeni yıldızı Çubuklu Silolar artık Dijital Sanatlar Müzesi, Doğa ve Bilim Müzesi, atölye, karşılama merkezi, sahne, gökyüzü çayırı, çocuk oyun alanları, kafe ve restoran gibi çok amaçlı birimleriyle İstanbulluları ağırlıyor. Çubuklu Silolar’daki kütüphane ise edebiyat, sanat, tarih gibi alanları kapsayan zengin dermesiyle İstanbullulara hizmet veriyor. Boğaz’ın tüm güzelliklerine hâkim bir manzara eşliğinde kültüre, sanata ve bilime kapı aralayan Çubuklu Silolar, ziyaretçilerini yepyeni bir İstanbul deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Şehrin yeni kültür sanat ve yaşam alanı Çubuklu Silolar, hafta sonlarında deneyimli eğitmenlerin yürütücülüğünde çocuklara yönelik atölye çalışmaları da düzenliyor. 8-12 yaş grubuna yönelik atölye çalışmaları 23 Mart 2024 Cumartesi günü saat 12.00’de “Yenilenebilir Enerji Atölyesi”; 14.00’te ise “Çocuklar İçin Astronomi Atölyesi” başlığıyla gerçekleşecek. Çocuklar, 24 Mart 2024 Pazar günü saat 12.00’de “Kumru ve Kikiça – Kâğıt Heykel Atölyesi”nde, 14.00’te ise “Cam Boncuk Atölyesi”nde buluşacaklar.

Kapıları tüm İstanbullulara açık olan Çubuklu Silolar’ın detaylı programı ve İBB Kültür’ün şehrin dört bir yanında düzenlediği tüm etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmak, kentin eğlence rotasını takip etmek için İBB Kültür sosyal medya hesapları ve kulturanat.istanbul adresi takip edilebilir. Çubuklu Silolar’ın etkinlikleri için ücretsiz biletler, İstanbul Senin uygulaması üzerinden temin edilebilir.

Tarihi Sarnıçta Görkemli Karma Sergi Tarihi Sarnıçta Görkemli Karma Sergi

Adres: Çubuklu Mah. Şehit Ersin Güner Cad. Çubuklu İstinye Arabalı Vapur İskelesi Yanı Beykoz/İstanbul

Ziyaret Saatleri: Pazartesi hariç her gün ücretsizolarak ziyaret edilebilen Çubuklu Silolar’da Beltur ve Kütüphane 10.00-21.00arasında; Dijital Sanatlar Müzesi ise 10.00-19.00 arası hizmet vermektedir.

Editör: Anibal Güleroğlu