VINCENT ÖLMELİ

Vincent Ölmeli, hiçbir neden yokken saldırıya uğrayan bir adamın hikayesini konu ediyor. Sıradan bir yaşam süren Vincent’ın hayatı, bir gece saldırıya uğramasıyla alt üst olur. İnsanlar hiçbir neden yokken Vincent’ı öldürmek ister. Vincent, saldırıdan sonra başlarda hayatına normal bir şekilde devam etmeye çalışır. Ancak çok geçmeden durum kötüleşir ve Vincent kaçıp, yaşam tarzını tamamen değiştirmek zorunda kalır.

29 Mart 2024 tarihinde vizyonda yer alan filmler... 29 Mart 2024 tarihinde vizyonda yer alan filmler...

Yönetmen Stephan Castang

Senarist Mathieu Naert

Oyuncular: Karim Leklou, Vimala Pons, François Chattot

https://youtu.be/rM3FZMS_rek?si=SF0xicSJ6jfF1dmQ

OMEN: İLK KEHANET

Omen: İlk Kehanet, kendi inancını sorgulamasına neden olan bir karanlıkla karşı karşıya kalan bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir Amerikalı, rahibe olarak yemin ettikten sonra, kilisede göreve başlamak üzere Roma'ya gönderilir. Ancak oraya gittiğinde kendi inancını sorgulamasına neden olan bir karanlıkla karşılaşır. Bu durumun ardından genç kadın, kötülüğün vücut bulmuş halinin doğuşunu ümit eden korkunç bir komployu ortaya çıkarır.

Yönetmen Arkasha Stevenson

Senarist Arkasha Stevenson, Keith Thomas (II)

Oyuncular: Nell Tiger Free, Bill Nighy, Sônia Braga

https://youtu.be/9YIadZDmW84?si=gSOVuUvuEdvFKE0G

 

HANNA VE MİNİK CANAVARLAR

Hanna ve Minik Canavarlar, küçük bir kızın gelişi ile herkesin hayatının değiştiği bir kasabada yaşananları konu ediyor. Monsterville, insanlar arasında yaşamaktan bıkmış canavarların yaşadığı bir kasabadır. Bir gün, Hanna adında dört yaşındaki bir kız Monsterville'e gelir. Ancak onun kasabaya gelişiyle Monsterville büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır.

Yönetmen Lorena Ares

Senarist Cristina Broquetas, Ángeles Hernández (II)

https://youtu.be/ZI7oDdeaeRE?si=cHIKAB9d07nlic5H

 

BODRUM SEFERİ

Bodrum Seferi, rüyalarına giren yeri gazete ilanında görmesiyle yola koyulan bir adamın başına gelen olayları konu ediyor. Sefer, anasız babasız büyüyen genç bir adamdır. Askerlik dışında köyünden dışarı adım atmayan Sefer’in hayatı, rüyalarına giren yeri bir gazete ilanında görmesiyle bambaşka bir hal alır. Genç adam, rüyalarında kendisini lüks bir otelde hayatında göremeyeceği kadar güzel kızlarla dans ederken görmektedir. Sefer, rüyalarına giren yerin Bodrum olduğunu öğrenmesiyle büyük bir heyecana kapılsa da yola çıkacak parası yoktur. Ancak onu sevenlerin yardımıyla gereken parayı toplayan Sefer, vakit kaybetmeden yola çıkar. “Her şey dahil” kavramını tüm Bodrum için geçerli sanan Sefer, bu yanlış anlama nedeniyle kendisini türlü olayların içerisinde bulur.

Yönetmen Recep Akdağ

Senarist Bahattin Öztürk, Recep Akdağ

Oyuncular: Sarp Bozkurt, Asuman Dabak, Sedef Şahin

https://youtu.be/JA2txiQryzw?si=S3BtP0NP3j2_pwlB

 

ACIMASIZ

Acımasız, insan kaçakçılığı yapan adamların peşine düşen acılı bir babanın hikayesini konu ediyor. Harry, acımasız bir saldırıda öldürülen kızını kaybetmenin acısını atlatmaya çalışan bir lise koçudur. Hayatına devam etmekte zorlanan Harry, bir gün bir öğrencisinin kızınınkine benzer koşullarda ortadan kaybolduğunu öğrenir. Bu durum üzerine Harry, öğrencisini insan kaçakçılığı operasyonu için kaçıran adamların peşine düşer. Meseleyi kendi eline alan Harry, öğrencisini kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen Art Camacho

Senarist Art Camacho, James Dean Simington

Oyuncular: Dermot Mulroney, Jeff Fahey, Manu Intiraymi

https://youtu.be/YKDv2TrusQo?si=TM8z57LUeR4b08pP

Editör: Anibal Güleroğlu