FRANKOFON FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR FRANKOFON FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen “Köprüde Buluşma: Dizi’’ atölyesi Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. Son başvuru tarihi 18 Şubat 2024 Pazar.

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu Köprüde Buluşmalar kapsamında düzenlenecek “Köprüde Buluşma: Dizi’’ atölyesi, Türkiye’den geliştirme aşamasındaki dizilerin üretim ve uluslararası ortak yapım potansiyellerini geliştirmek amacıyla düzenleniyor.

OGM Pictures’ın sponsorluğuyla gerçekleştirilen “Köprüde Buluşma: Dizi” kapsamında yapılacak atölyeye seçilen yazar, yönetmen ve yapımcılar, uluslararası sinema ve televizyon profesyonelleriyle (yapımcılar, dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanalı temsilcileri) birebir toplantılar yapacak. Atölye sonunda seçilecek bir projeye 60.000 TL değerinde OGM Pictures Özel Ödülü takdim edilecek.

“Köprüde Buluşma: Dizi” seçkisinde çeşitlilik olmasına ve kadın temsiliyetine önem veriliyor. Belgesel, animasyon, komedi, aile, çocuk ve biyografi dizileri gibi farklı konu ve türlerde projelere açık olan çağrıya her formattan dizi projesiyle başvuru yapılabiliyor.

“Köprüde Buluşma: Dizi” başvuruları için son gün 18 Şubat 2024.

Editör: Anibal Güleroğlu