TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN K-POP MÜZİĞİN YERLİ TEMSİLCİLERİ, 9 TEMMUZ’DA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’IN YEPYENİ FESTİVALİ K-POP SUMMER İSTANBUL FESTIVAL’DA!

Güney Kore’den dünyaya yayılan ve milyonları, özellikle de Z kuşağını peşinden sürükleyen K-Pop çılgınlığı, K-Pop Summer İstanbul Festival ile şimdi de KüçükÇiftlik Bahçe’yi sarıyor! Bu heyecanlı, enerjik ve şık kültürün Türkiye’deki öncüleri Pinkeu, Bertuğ Altan, Team WSTW, Lara Byeol, DJ Doyun 9 Temmuz’da birbirinden etkileyici, ikonik dans ve vokal gösterileriyle peş peşe KüçükÇiftlik Bahçe sahnesinde olacak. Freefall organizasyonuyla düzenlenen K-Pop Summer İstanbul Festival için biletler
Biletix’te, Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Şehrin rakipsiz eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, yepyeni festivali KK-Pop Summer İstanbul Festival ile, rengârenk klipleri, yüksek enerjili dansları, şık modası, idolleri ve tutkulu hayranlarıyla neredeyse dünyayı ele geçiren bu eğlenceli kültüre kucak açıyor. Bu yıl 9 Temmuz Pazar günü ilk kez gerçekleştirilecek K-Pop Summer İstanbul FestivalK-Pop müziğin ülkemizdeki öne çıkan isimlerini KüçükÇiftlik Bahçe’de bir araya getirecek.


İstanbul Haliç Festivali İstanbul Sanat'ta Başladı! İstanbul Haliç Festivali İstanbul Sanat'ta Başladı!

K-Pop Summer İstanbul Festival’in yıldızı, tarzını K-Pop sound’ları ve dans koreografileriyle yapılan Türkçe müzik, yani T-Pop olarak adlandıran genç müzisyen Pinkeu olacak. Kariyerine Sony Music Entertaintment’da başlayan ve 2022’de Güney Kore şirketi PULSE9 ile anlaşan Pinkeu, ilk şarkısı Şizofren’i Ocak 2022’de çıkardı. Dünyadaki sayılı “Cyber Idol”lerden biri olan Pinkeu, kendisi için Güney Kore’de yapılan avatarla metaverse dünyasındaki yerini de aldı.

Hemen öncesinde ise yakın zamanda Koreli sanatçı MooVin ile düet yaptığı yeni şarkısıyla müzik kariyerinde farklı bir dönemi başlatmaya hazırlanan genç müzisyen Bertuğ Altan sahne alacak. Altan, aynı zamanda sosyal medya influencer’ı olarak da büyük bir kitleyi etkisi altına alıyor. 

Uzun yıllardır K-Pop dans cover dünyasında varlıklarını sürdüren, dans yarışmalarından birçok derece ve ödülle ayrılan başarılı K-Pop dans cover grubu Team WSTW de festivalde enerjik bir gösteriye imza atacak.

K-Pop dans ve şarkı cover’larıyla her geçen gün yeteneklerini ortaya koyan, aynı zamanda üniversite kulübünde ve dans stüdyosunda eğitmenlik yapan genç sanatçı Lara Byeol de festival sahnesinde Z kuşağı ile bir araya gelecek.

Festivalde ayrıca, yakın zamanda Türkiye’ye taşınarak modellik ve DJ'lik yaparak ünlenen Güney Koreli sosyal medya fenomeni DJ Doyun, birçok marka ve sanatçıyla çeşitli projelerde çalışan, Güney Kore’de de 1Million, Just Jerk, Uply gibi stüdyolarda dans eden koreograf ve dans eğitmeni Meriç Yüksel ve Danstudyo bünyesinde bulunan Danstudyo K-Pop Team yer alacak.

9 Temmuz’da Freefall organizasyonuyla gerçekleşecek K-Pop Summer İstanbul Festival için kapı açılış saati 14.00. Festival biletleri Biletix’te, Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Editör: TE Bilisim