43. İstanbul Film Festivali'ne Sayılı Günler Kaldı 43. İstanbul Film Festivali'ne Sayılı Günler Kaldı
İstanbul Komedi Festivali; söyleşiler, stand-up’lar, doğaçlama gösteriler, kapalı gişe tiyatro oyunları ve çocuk etkinliklerinin yanı sıra bu yıl İngiliz komedyenleri Türk izleyicisi ile buluşturacak ve BrandWeek’te yer alacak. Festival her yıl olduğu gibi, 6. yılında da çıtayı yükselterek sahneye yeni isimler, şehrin etkinlik takvimine yepyeni gösteriler kazandıracak.

USTA VE YILDIZ İSİMLERLE DOLU ZENGİN BİR TAKVİM

İNGİLTERE’DEN İSTANBUL’A KAHKAHA TUFANI:
İNGİLİZ KOMEDYENLER GELİYOR!

Funny Woman Awards’ı (2019) kazanmasıyla tanınan Laura Symth, After Life dizisinin yıldız ismi Rick Gervais’in turnesinin açılışını da yapan Sean McLoughlin, Birleşik Krallık'taki en iyi komedi kulübü komedyenlerinden biri olan çok ödüllü genç komedyen Matt Richardson ve Manchesterlı komedyen Brennan Reece, İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında Türk seyircisi ile ilk kez buluşacak.

SÜRPRİZ İSİMLER, GİZLİ YETENEKLER VE YENİ PERFORMANSLAR
Geçmiş festivallerde olduğu gibi bu yıl da ilk kez festivale özel hazırlanan programlar ve sahneye ilk kez çıkacak sürprizler isimler çok konuşulacak;


BRANDWEEK’TE GÜLÜMSETEN ANLAR:
İSTANBUL KOMEDİ FESTİVALİ BRANDWEEK İSTANBUL’DA


İstanbul’u bir yaratıcılık üssü olarak yeniden konumlandıran ve dünyanın önde gelen yaratıcı liderlerini ilham verici fikir ve işleriyle özel etkinliklerde buluşturan Brandweek İstanbul, İstanbul Komedi Festivali etkinlikleri kapsamında Funny Woman Awards (2019)
ödüllü İngiliz komedyen Laura Symth’i, “Düğün Şarkıcısı” adlı oyunuyla Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Nergis  Öztürk’ü ve stand-up’a yepyeni bir soluk getiren, bir kadın gözüyle hayatın komedisini cesaretle seyirciye sunan Lesli Karavil’i ağırlayacak.

KAHKAHA DEMEK ÇOCUK NEŞESİ DEMEK

Festival çocuklar için de birbirinden eğlenceli ve öğretici tiyatro oyunlarına, atölyelere ev sahipliği yapacak; Türkçe Benim Evim – Kelimeler Adası, Bully Bully, Ceko ile Pepo – İki Bavul Dolusu, Nasreddin Hoca kaçırılmaması gereken etkinlikler arasında.

BKM Mutfak Çarşı ve BKM Mutfak Kadıköy ise, İstabul Komedi Festivali boyunca yerli ve yabancı stand-up gösterilerine ev sahipliği yapacak.

7’den 70’e her yaş grubundan izleyiciye şehrin dört bir yanında, birbirinden keyifli zengin bir takvim ve festivale özel hazırlanan projeler ile şehri kahkahalarla donatacak!“Maksimum eğlence, Maksimum kahkaha” mottosuyla 5 Kasım – 3 Aralık 2023’te! 
Editör: TE Bilisim