Pandemi nedeniyle geçtiğimiz iki yıl yapılamayan festival, 8 Ekim’de yeniden başlıyor. Çok sayıda katılımcı beklenen festival iki gün sürecek. Festival nar hasadı ile başlayacak. Ardından Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası gerçekleşecek. Oğuzelili nar ve kurutmalık yetiştiricilerinin katıldığı yarışmanın ödülleri verilecek. Son olarak da Elif Buse Doğan ve Ahmet Şafak Oğuzeli İlçe Stadyumunda binlerce kişiye konser verecek.

Oğuzeli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali 8-9 Ekim tarihlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Belediye Başkanı vatandaşları festivale davet etti

8 Ekim Cumartesi günü ‘Nar Hasadı’ ile başlayacak olan 12’nci Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali, 9 Ekim Pazar günü sabah 08.00- 15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonası ile devam edecek. Akşam 19.30’da ise Sanatçılar; Elif Buse Doğan ve Ahmet Şafak konseri ile son bulacak.

Festival hakkında bilgi veren Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, 8-9 Ekim tarihlerinde yapılacak Nar ve Kurutmalık Festivali için tüm Gaziantep halkına çağrıda bulunarak vatandaşları festivale davet etti.

“Amacımız Oğuzeli’ni dünyaya tanıtmak”

Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, “Bu sene 8-9 Ekim tarihleri arasında 12’ncisini düzenleyeceğimiz Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivalimize tüm hemşerilerimizi davet ediyorum. Bizim amacımız Oğuzeli’mizin kültürünü, sanatını, yöresel ürünlerini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak. Biz belediyeciliği sadece alt ve üst yapı olarak görmüyoruz. Tabi çalışmalarımızı aksatmadan ve vatandaşımızı mağdur etmeden elimizden geldiğinin fazlasıyla asli görevlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra kültürel etkinliklere ve Oğuzeli’nin yöresel ve coğrafi işaret tescilli ürünlerini de tanıtacak bir dizi girişimlerde bulunuyoruz. Pandemi dolayısıyla iki yıl ara verdiğimiz Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali’nin 12’ncisini gerçekleştireceğiz.”


En iyi nar yetiştiren çiftçiler ödüllendirilecek

Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç, “Oğuzeli’nin geçim kaynağı olan Oğuzelili çiftçilerimizin ürettiği coğrafi işaretli nar ve kurutmalığın festivalini yapıyoruz. 8 Ekim Cumartesi günü belediyemiz önünden saat 14.00’da hareket edeceğiz ve Nar Hasadı ile festivali başlatacağız. 9 Ekim Pazar günü ise sabah 08.00’da Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası güreş severler ile buluşacak. Akşam saat 19.30’da Elif Buse Doğan ve Ahmet Şafak konserleri ile finali yapacağız. Burada en iyi nar ve kurutmalık yetiştiricilerimiz seçilecek birinci, ikinci ve üçüncü olarak ödüllendirilecek. Buradaki amacımız Oğuzeli’nin tanıtımına katkı sunmak ve ürünlerin katma değerini arttırmaktır. Bütün hemşerilerimizi bu festivalimize davet ediyoruz hem eğlenmek hem de oradaki ürünleri görmek ve tatmaya bekliyoruz.”

43. İFF'de Musikişinas Geri Dönüyor 43. İFF'de Musikişinas Geri Dönüyor

 
Editör: TE Bilisim