Uluslararası Ankara Caz Festivali 15-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli mekanlarında müzikseverlerle buluşacak. 10 gün sürecek ve başkentte caz ve özgürlük rüzgârı estirecek festivalin biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı online lider etkinlik biletleme şirketi Biletinal’da satışa çıktı.

27. Uluslararası Ankara Caz Festivali 15-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli mekanlarında müzikseverlerle buluşacak. 10 gün sürecek festival, konserler, söyleşiler, ücretsiz sergi ve eğitim etkinlikleri ile sanatseverlere sanat dolu günler yaşatacak. Ankara’da caz ve özgürlük rüzgârı estirecek festivalin biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı online lider etkinlik biletleme şirketi Biletinal’da.


Başkentte caz ve özgürlük rüzgârı
43. İFF N Kolay sponsorluğunda gerçekleştirilecek 43. İFF N Kolay sponsorluğunda gerçekleştirilecek

Festivalin temasının “Caz ve Özgürlük” olduğunu ifade eden Caz Derneği Başkanı ve festivalin küratörü Özlem Oktar Varoğlu, konsept görselinin ise düzenlenen yarışmayla belirlendiğini söyledi. Varoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kasım ayında Ankara’da 27 yaşında ‘genç’ bir festival ile sanatseverlerle buluşacağız. Festival görselimizi, Hacı Bayram Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü yarışması sonucunda değerli Jüri üyeleri hocalarımızla birlikte seçtiğimiz Merve Zeynep Saruhan tasarladı. Seçtiğimiz projeleri keyifle dinleyeceğinizi umuyorum. Başta T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere 27. Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne destek veren tüm kurumlara ve müzisyenlerimize teşekkür ediyoruz”

Editör: TE Bilisim