Salt’ın Hisar Kısa Film Yarışması (1967-1970) üzerine yürüttüğü araştırma kapsamındaki gösterim ve söyleşi programı 17 Şubat Cumartesi günü Salt Galata’da.

Garanti BBVA tarafından kurulan Salt, Türkiye’nin ilk kısa film festivali Hisar Kısa Film Yarışması (1967-1970) üzerine yürüttüğü araştırma kapsamında bir gösterim ve söyleşi programı düzenliyor.

“PERIPETEIA” YA BİR ÖDÜL DE FİNLANDİYA’DAN “PERIPETEIA” YA BİR ÖDÜL DE FİNLANDİYA’DAN

17 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te Salt Galata, Oditoryum’da gerçekleştirilecek programda, Hisar Kısa Film Yarışması’nda ödül kazanan ve elli yılı aşkın bir süre sonra ilk kez geçtiğimiz Ekim ayında gösterimi yapılan dört film yeniden izleyiciyle buluşacak. Zürafa Sokağı (1968), Politikacı (1968) ve Cumartesi-Pazar (1969) filmlerinin gösteriminin ardından Hisar Kısa Film Yarışması araştırmasının danışmanlığını yürüten Deniz Tortum, yönetmenler Özcan Arca, Turgut Alev, Hasan Gürdal ve Tan Oral ile filmler ve yarışmanın organizasyonu üzerine söyleşecek. Özer Kabaş’ın İstanbul Hatırası (1967) filminin gösterimiyle devam edecek program, katılımcılara açık bir tartışma oturumu ile sona erecek. 

Editör: Anibal Güleroğlu