Uluslararası ödüllü yönetmen Merve Gezen’in son kısa filmi “Peripeteia – Talih Dönüşü”, 74. Montecatini Uluslararası Kısa Film Festivali’nde aldığı kurmaca dalında “En İyi Kısa Film” ödülünün ardından Kotka Human Rights Film Festivali’nde de “Jüri Özel Ödülü” ne layık görüldü.

Yapımcılığını DTM Pictures’ın, görüntü yönetmenliğini Mustafa Kuşçu’nun, müziklerini Murat Evgin’in yaptığı, prömiyeri Cenevre'deki FIFOG'da yapılan ve İsviçre'de pek çok okulda gösterilen “Peripeteia – Talih Dönüşü” çöpten kağıt ve plastik toplayarak ailesine yardım eden 9 yaşındaki Adem'in, sıradan bir gününü konu alıyor.


4.Antep Kısa Film Festivali Tamamlandı 4.Antep Kısa Film Festivali Tamamlandı

Adem Çeliktop, Cafer Varlı, Baran Karadeli, Kazım Çeliktop, Tuba Şardan’ın rol aldığı “Peripeteia”, Aralık ayında;  Toronto Uluslararası Kısa Film Festivali’nde, Boston Türk Filmleri Festivali’nde, Uluslararası Haliç Goldenhorn Film Festivali’nde gösterilecek.

Çocuk ihlalleri ve sinema üzerine doktorasını yeni tamamlayan yönetmen ve senaryo yazarı Merve Gezen; “İtalya’nın ardından Finlandiya’dan da ülkeme ödülle dönmenin gururunu yaşıyorum. Peripeteia’nın, sinema salonunun dışına çıkıp, farkındalık yaratmak adına, eğitim sisteminde bir araç haline gelmesi ve prömiyeri ile eş zamanlı olarak İsviçre'de okullarda gösterilmesi de ayrı bir gurur” dedi.


Editör: TE Bilisim