TRT Çocuk’un sevilen kahramanlarının geçmişin ve geleceğin tam ortasında "dev" bir maceraya hazırlanmalarını konu alan TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör”, vizyondaki altıncı haftasında 2 milyon 302 bin kişi tarafından izlenerek gişe rekoru kırdı.

 

TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” filmi vizondaki altıncı haftasında gişedeki tüm filmleri geride bırakarak tekrar liderlik koltuğuna yerleşti. Toplam 2 milyon 302 bin kişi tarafından izlenen gişe rekoru kırdı.

Rafadan Tayfa’nın son macerasını aktaran TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” filminin yönetmenliğini İsmail Fidan üstleniyor. Fidan, aynı zamanda filmin müziklerine de imza attı. Yapımın senaryosunu ise Arzu Yurtseven kaleme aldı.

 

Demir Pençe yakında sinemalarda! Demir Pençe yakında sinemalarda!

Yurt dışında yoğun ilgi gördü

Bu yıl vizyona giren on birinci TRT ortak yapımı animasyon film olan “Rafadan Tayfa: Hayrimatör”, Türkiye’de aktif olan tüm sinema salonlarında vizyona girerek döneminin lokasyon rekorunu da kırdı. Film, ayrıca 28 Aralık’ta Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre ve Birleşik Krallık’ta da 98 sinema salonunda vizyona girdi. Yurt dışındaki sinemaseverler tarafından büyük beğeni gören film, 5 Ocak’ta ise Azerbaycan’da vizyona girmişti.

Filmin konusu:

Uzaya çıkan en genç insan olarak oldukça popüler olan Hayri'nin "Yüzyılın İcadı" olarak tanıttığı ve mühendislik harikası olarak tasarladığı "Hayrimatör", Zobi'nin de desteğiyle çalıştırılır; ancak bu kez de kötüler devreye girecektir. İcadın kötülerin ele geçirmesi halinde, tüm dünya büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacaktır. Hayri, Kamil, Akın, Sevim, Hale ve Mert'i bu kez hiç olmadığı kadar zorlu bir görev beklemektedir.

Editör: Anibal Güleroğlu