Trt Haberleri

trt haberleri ve güncel trt gelişmeleri, trt ile ilgili tüm video, trt fotoğrafları ve trt haberleri Sinematur sitemizde


Türkiye’nin görsel ve işitsel hafızası olan TRT, 60’ıncı yaşını kutlarken Ankara'da düzenlenen özel konser ile unutulmaz anlar yaşandı.

TELEVİZYON

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da TRT, radyo ve televizyon kanallarındaki özel içerikleriyle bayram coşkusunu yaşatacak.

SİNEMA

Farklı beğenilere hitap eden TRT’nin dijital platformu tabii, ödüllü festival filmlerini ve gişede başarılı popüler yapımları izleyiciyle buluşturuyor..

TELEVİZYON

TRT, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü’ne özel olarak hazırlanan içerikleri izleyici ve dinleyicilerle buluşturacak.

SİNEMA

TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” filmi vizondaki altıncı haftasında gişedeki tüm filmleri geride bırakarak tekrar liderlik koltuğuna yerleşti.

KÜLTÜR-SANAT

Yeni sezona yepyeni bir müzikal ile “Merhaba” diyen ekranların sevilen çizgi film kahramanı çocuk şenliği kapsamında Gaziantep’te minik dostları ile...

SİNEMA

Batı Trakyalı Müslüman Türklerin savunucusu Dr. Sadık Ahmet'in hayatı film oldu

TELEVİZYON

TRT tarafından 2017 yılında “Pozitif Değişime İlham Olmak” ilkesiyle hayata geçirilen “TRT World Citizen”da bu yıl ödül kazanan isimler belli...

SİNEMA

TRT ortak yapımı “Rafadan Tayfa: Hayrimatör”, vizyona girdiği üçüncü haftada 2024'ün ilk gişe rekorunu kırdı.

SİNEMA

Yaz kampındaki Emirhan ve afacanların başlarından geçen keyifli macerayı ekranlara taşıyacak olan TRT ortak yapımı “Afacanlar Kampta” filminin galası gerçekleşti.

TRT uluslararası dijital platformu tabii’nin beğenilen orijinal dizisi “Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî”nin heyecanla beklenen yeni sezonunun özel gösterimi İstanbul'da yapıldı.

TRT uluslararası dijital platformu tabii seyircilerini Türk Hava Kuvvetleri’nin cesur pilotlarının aksiyon ve macera dolu hikayesi ile buluşturacak olan yeni...