Geçtiğimiz hafta TRT 1 ekranlarında güçlü bir girişle yayın hayatına başlayan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan Mehmed: Fetihler Sultanı 5 Mart Salı (yarın) akşamı saat 20.00’de ikinci bölümüyle ekranlara gelecek.

 Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinin ikinci bölümünde neler olacak:

Tahtı babası Murad’a bırakan Mehmed, Saruhan’a döner. Burada hem ahalinin hem de ahilerin sorunlarıyla ilgilenir. En önemli meselelerden biri korsanların ticarete mani olmasıdır. Mehmed bu meseleyi çözerek yalnızca halkın isteğini yerine getirmeyecek, kendisi ile ilgili bir düğümü de çözecektir.

Venedikliler, Murad’a Mehmed’i şikayet etmiş, ticaretlerine halel getirdiğini belirtmişlerdir. Bununla birlikte Çandarlı da Sultan Murad’a Mehmed ile ilgili önemli deliller sunmuştur. Sultan Murad, Mehmed’in hesap vermesi için tez huzuruna çağrılmasını ister.

Bali Beyler yola çıkar. Mehmed ya Bali Beylerle beraber sultan huzuruna çıkacaktır ya da kendisine atılan suçlamaları yıkmak için korsanların başı Capello’yu yakalayacaktır. Mehmed, Capello’yu yakalayabilecek mi? Yoksa sultan huzuruna Bali Beyler ile beraber eli boş mu çıkacaktır?

Niloya’nın Farklı Bakış Açılarıyla Eğlenceli Bir Keşfe Hazır Mısınız? Niloya’nın Farklı Bakış Açılarıyla Eğlenceli Bir Keşfe Hazır Mısınız?

Haremde de sular durulmamaktadır. Mehmed’in huzuruna çağrılması Hüma’yı endişelendirmekte, aksine Halime’yi de sevindirmektedir. Mara ise bambaşka bir fikirdedir. Mehmed’i taht hususunda rakipsiz bırakmak. Ahmed’in ortadan kalkması Mehmed’e halel getirilmesini engelleyecektir. Hüma, Mara’nın fikrine nasıl tepki verecektir? Halime’nin bu plana karşı bir karşı planı olacak mı?

Yönetmenliğini Şafak Bal’ın yaptığı “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin oyuncu kadrosunda; Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Seçkin Özdemir, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu gibi ünlü isimler bulunuyor. 

Heyecan ve gerilim dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı 5 Mart Salı TRT 1’de.

Editör: Anibal Güleroğlu