TRT’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” heyecanı başladı. Yarışma başvuruları 5 Temmuz 2024 tarihine kadar “www.trtgeleceginiletisimcileri.com” adresinden yapılabilecek.

Türkiye’de yayıncılığın öncüsü TRT, sahip olduğu değerleri ve birikimi gençlerle paylaşıp hayallerini gerçekleştirmelerine destek oluyor. Bu yıl onuncusu düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması maratonu başladı. Odak noktasına gençleri alan yarışmanın en önemli amacı, geleceğin medyasını şekillendirecek bireyleri yenilikçi, kaliteli ve farklı içerik üretmeye teşvik etmek, özgün düşünceleri ödüllendirmek ve gençleri nitelikli ürünler ortaya çıkarmak konusunda desteklemek olarak öne çıkıyor.

12 farklı kategori toplam 36 ödül

“TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”na; Radyo Yayıncılığı, Görsel Yayıncılık, Dijital Yayıncılık ve İletişim Kampanyası alanlarında 12 farklı kategoride başvuru yapılabiliyor. Toplam 36 ödülün verileceği yarışmadaki kategorilere ilişkin detaylı bilgi ve katılım şartlarına “www.trtgeleceginiletisimcileri.com” adresinden ulaşılabilir.

Yarışmaya tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilecek. Öğrenciler, hazırladıkları eserler ile istedikleri kategorilerde yarışmaya katılabilecek.

İletişim Kampanyası kategorisinde bu yılın teması: “60. Yılda TRT”

Yarışmanın İletişim Kampanyası kategorisi 2024 yılı teması “60. Yılda TRT” olarak belirlendi. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 2024 yılında 60. yılını kutlarken, 2015 yılından itibaren kesintisiz devam eden “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” da 10. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor. 1 Mayıs 1964’ten bu yana yayıncılığın her alanında öncü olma misyonunu devam ettiren TRT’yi kuruluşunun 60. yılında yayıncılık ekseninde farklılaştıracak, zengin mirasını ve vizyonunu vurgulayacak bir iletişim kampanyasının hazırlanması gerekiyor. Yarışmaya bu kategoride 360 derece iletişim stratejisi ile hazırlanmış kamu yararı taşıyan iletişim kampanyası ile katılım sağlanabilir. Hazırlanacak eserlerde Türkiye’nin iletişim serüveninin TRT markası bağlamında ele alınması bekleniyor.

Başvuruda 5 Temmuz 2024 son gün!

Öğrenciler 5 Temmuz 2024’e kadar başvuru sistemine giriş yaparak eserlerini “www.trtgeleceginiletisimcileri.com” başvuru sistemine yükleyebilecekler. Medya sektörünün önemli isimlerinden oluşan seçici kurullar yarışmada ödül alan eserleri belirleyecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek TRT Geleceğin İletişimcileri Haftası’nda heyecanlı maraton, etkinlikler ve ödül töreni ile son bulacak. Katılımcıların eğitim ve kariyer hayatlarına katkı sağlayacak deneyimler sunmayı, gençlerin hazırladıkları kaliteli içeriklerle görünür olmalarına, iletişim ağı oluşturmalarına destek olmayı ve iletişim sektörünün çok merkezli ve hakkaniyetli gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan yarışma kapsamında düzenlenecek etkinlikler sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce Konferansı Başlıyor Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce Konferansı Başlıyor

Yarışmaya dair detaylı bilgi için; www.trtgeleceginiletisimcileri.com 

Editör: Anibal Güleroğlu