Fatih Sultan Mehmed’in hayatının anlatıldığı TRT 1’in merakla beklenen yeni dizisi “Mehmed: Fetihler Sultanı“ 27 Şubat salı günü saat 20.00’de izleyiciyle buluşuyor.

İlk tanıtımı büyük yankı uyandıran dizinin çekimleri Ocak ayının ilk haftasında başladı. Uzun bir hazırlık döneminde yürütülen projenin yurtdışı çekimleri İran’ın asr-ı saadet dönemini yaşatan meşhur platosu Nour Cinema City’de yapıldı. Türkiye çekimleri ise ağırlıklı olarak TRT Uluslararası Çekmeköy platoları olmak üzere farklı platolarda gerçekleştiriliyor. Osmanlı Tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan projede Fatih’in yaşamına paralel giden bir hikâye ile İslam dünyasının önemli isimlerinden Eyüp el Ensari’nin de hayatının önemli aşamaları işleniyor.

Kadrosu adeta yıldızlar geçidi…

Yeni sezonun en çok merak edilen dizisi “Mehmed: Fetihler Sultanı” kadrosunda Eyüp el Ensari karakterini dünyaca ünlü yıldız Ghassan Massoud canlandırıyor.

Cennetin Krallığı ve Karayip Korsanları gibi başarılı yapımlarla adından övgüyle bahsettiren Ghassan Massoud’a, İran ve Amerika’dan getirilen özel bir makyaj ekibi eşlik etti. Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Savaş Özdemir, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu gibi ünlü oyuncular dönemin kahramanlarını canlandırıyor. Seçkin Özdemir, Ayşegül Günay, Ulvi Alacakaptan, Teoman Kumbaracaıbaşı, Ertuğrul Postoğlu, Beyti Engin ve Emine Ün de dikkat çeken oyuncular arasında yer alıyor.

ikinci tanıtıma sosyal medyada büyük ilgi…

Yapımcılığını Eyüp Gökhan Özekin’in, yönetmenliğini Şafak Bal’ın yaptığı dizinin senaryosunu Ozan Bodur kaleme aldı. Dizinin yayınlanan ikinci tanıtımı sosyal medyada yoğun ilgi gördü. 27 Şubat Salı günü TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak “MEHMED:FETİHLER SULTANI-“ daha şimdiden Türk televizyon tarihinin en güçlü yapımları arasında gösteriliyor.

Selahaddin’in Şam’ı geri alabilecek mi? Selahaddin’in Şam’ı geri alabilecek mi?

“Mehmed: Fetihler Sultanı“  27 Şubat salı günü saat 20.00’de ilk bölümüyle TRT 1’de…

Editör: Anibal Güleroğlu