BABİLBabil, sinemanın sessiz dönemden çıkış sürecinde birkaç oyuncunun yükseliş ve çöküş hikayesini konu ediyor. 1920'lerin sonunda Hollywood, sessiz filmlerden sesli filmlere geçişle birlikte büyük bir değişim sürecinden geçmektedir. Gelecek vadeden bir oyuncu olan Mannt Torres, rüya fabrikasının perde arkasındaki bu ilerlemeye birinci elden tanık olur. Ancak Jack Conrad gibi köklü yıldızlar veya Nellie LaRoy gibi yükselen yıldız adayları için derin bir kriz yaklaşmaktadır çünkü artık filmlerde konuşmak zorundalardır. Caz, gösterişli partiler, seks, uyuşturucu ve alkol Hollywood'u hala etkisi altına alırken, sektörün en büyük yıldızları kariyerlerinden endişe etmeye başlar.

Yönetmen Damien Chazelle

Senarist Damien Chazelle

Oyuncular: Brad Pitt, Margot Robbie, Diego Calva

https://youtu.be/N-dZDoGld00

 

KORSAJKorsaj, 40. yaş gününü dönüm noktası olarak alarak zincirlerini kırmaya niyetlenen Bavyera Düşesi Elisabeth’in hikayesini konu ediyor. Güzelliği ile tanınan Bavyera Düşesi Elisabeth, 40. yaş gününü kutlamaya hazırlanır. Söylentilere göre Sisi olarak da bilinen Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth’in bel ölçüsü, yıllar boyu yalnızca 45 cm olarak kalmıştır. Ancak 40 yaşına gelmesiyle artık resmi olarak yaşlı kabul edilmektedir. Ancak Elisabeth, halk karşısında imajını korumak ister. Kraliçe 40. yaş gününü dönüm noktası olarak kabul eder ve zincirlerini kırmaya karar verir.

Yönetmen Marie Kreutzer

Senarist Marie Kreutzer

Oyuncular: Vicky Krieps, Florian Teichtmeister, Katharina Lorenz

https://youtu.be/c6ZVOGJWuEQ

 

4949 Musul, 2014 yılında DEAŞ'ın Musul'ü işgalinin ardından, Türkiye Başkonsolosluğu'nda esir alının 49 personeli kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişen MİT mensuplarının hikayesini konu ediyor. 2014 yılında binlerce kişiden oluşan DEAŞ gücü, Irak’ın Musul kentine saldırı düzenler. Yerel güvenliğin direnmemesi sonucu Musul, DEAŞ’ın eline geçer. DEAŞ militanları, Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na düzenledikleri saldırı sonucu 49 personeli rehin alır. Bu durum üzerine MİT mensupları, esir alınan Türk vatandaşlarını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen Hakan İnan

Senarist Barış Erdoğan, İlker Arslan

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Kerem Alışık

https://youtu.be/sNAlS1YyiLQ

 

BENİM TATLI DİŞ PERİMBenim Tatlı Diş Perim, şehir hayatından mutsuz olan küçük bir kızın hikayesini konu ediyor. Maxie, doğayı çok seven 12 yaşındaki bir kızdır. Annesi ile birlikte şehre taşınan Maxie, bu durumdan pek mutlu değildir. Çok geçmeden o, Violetta adında bir peri ile tanışır. Maxie, Violetta’dan kendi dünyasına geri dönmesi konusunda yardım ister. Violetta’nın küçük kızın yardım isteğini geri çevirmemesi üzerine ikili, büyük bir maceraya atılır.

Yönetmen Caroline Origer

29 Mart 2024 tarihinde vizyonda yer alan filmler... 29 Mart 2024 tarihinde vizyonda yer alan filmler...

Senarist Silja Clemens

Oyuncular: Jella Haase, Lisa-Marie Koroll, Alex Avenell

https://youtu.be/nMhdWGual8M

 

MUHTEŞEM KEDİ MAURICEMuhteşem Kedi Maurice, paza kazanacağı planını uygulamaya çalışırken kendisini beklenmedik olayların içinde bulan Maurice’in hikayesini konu ediyor. Muhteşem Maurice, sokak hayatına fazlasıyla alışık olan, serseri bir kedidir. Para kazanmak için parlak bir fikre sahip olan Maurice, bu amaçla flüt çalan şapşal bir genç ve bir grup eğitimli fare bulur. Maurice, şapşal kavalcı ve fare sürüsü ile birlikte, planını uygulayacağı Kötü Şans kasabasına gider. Ancak onlar çok geçmeden, kasabanın mahzenlerinde kendilerini çok karanlık bir şeyin beklediğini fark ederler.

Yönetmen Florian Westermann, Toby Genkel

Senarist Terry Pratchett, Terry Rossio

Oyuncular: Hugh Laurie, Emilia Clarke, Himesh Patel

https://youtu.be/cAY401wPUzE

 

PİNOKYO: SİHİRLİ YOLCULUKPinokyo: Sihirli Yolculuk, dünyayı dolaşmak için bir sirke katılan Pinokyo’nun hikayesini konu ediyor. Genç Pinokyo, dünyayı görmek için atı Tybalt ile birlikte yaratıcısından kaçarak, dolandırıcı Modjafocco tarafından yönetilen gezici bir sirke katılır. Kısa sürede sirk ziyaretçilerinin gözdesi olan Pinokyo, burada sirk müdürünün kızı Bella'ya aşık olur. Pinokyo, çok geçmeden kurnaz tilki ve ortağı hırsız kedinin, sirke gelen izleyicilerin evlerini soyduğunu öğrenir. Polisin baş şüphelisi olan Pinokyo, başındaki beladan kurtulabilmek ve duygularına karşılık bulabilmek için gerçek bir çocuk olmaya çalışır.

Yönetmen Vasiliy Rovenskiy

Senarist Vasiliy Rovenskiy, Maksim Sveshnikov

Oyuncular: Jon Heder, Tom Kenny, Pauly Shore

https://youtu.be/SngBTDHH6zM

 

SÜPER YETENEK 3: BÜYÜK YARIŞSüper Yetenek 3: Büyük Yarış, katıldığı yarışmada kendisini beklenmedik bir konumda bulan Bodi’nin hikayesini konu ediyor. Bodi, uzun bir süre dünyayı gezmesinin ardından artık biraz ara verip köyüne döner. Burada kız grubu K-9’un Angus Scattergood'un kim olduğunu bilmediğini öğrenen Bodi, buradan yola çıkıp, yeni nesil rock yıldızlarına ilham vermeye karar verir ve bu amaçla müzikal yarışma programı Battle the Beat'e katılır. Ancak yarışmaya katılmasınn ardından Bodi, hedeflerini unutarak bir anda bir TV kişiliği haline gelir.

Yönetmen Anthony Bell

Senarist Rob Muir

Oyuncular: Graham Hamilton, Ashleigh Ball, Andrew Francis

https://youtu.be/8htNJKh8-B0

 

KUTSAL DAMACANA 4Kutsal Damacana 4, yanlışlıkla papaz olan Fikret'in hikayesini konu ediyor. Fikret, yanlışlıkla girdiği papazlık yolunda kendisini tahmin edemeyeceği bir konumda bulur. Beklenmedik bir şekilde Vatikan'a kadar yükselen Fikret, artık yurduna geri dönmeye karar verir.

Yönetmen Kamil Çetin

Senarist Kamuran Süner, Şafak Sezer

Oyuncular: Müjde Uzman, Şafak Sezer, Onur Büyüktopçu

https://youtu.be/R2xS5zTq9Jo

 

MOTELDE KATLİAMMotelde Katliam, Çorum Hitit Üniversitesi'ni kazanan kızlarını yerleştirmek için Çorum'a gelen iki ailenin hikayesini anlatıyor. Çorum'a gelen ve bir motele yerleşen aileler korkunç bir gerçekle karşılaşırlar. Motelciler geceleri insanlara kesip kasaplara satmaktadır. Peki bu katliamdan kurtulan olacak mıdır?

Yönetmen Murat Kuşçu

Oyuncular: Feyza Aydın Kılıç, Aleyna Kılıç, Bülent Mert

https://youtu.be/uDLG38U4XSA 
Editör: TE Bilisim