ÖĞLE GÜNEŞİNDE YILDIZLARÖğle Güneşinde Yıldızlar, ülkelerinden ayrılmak için birbirlerine güvenmek zorunda olan bir çiftin hayatına odaklanıyor. 1984 yılında Nikaragua Devrimi’nin ortasında, Amerikalı bir gazeteci gizemli bir İngiliz iş adamı ile tanışır. Çok geçmeden ikisi arasında tutkulu bir aşk başlar. Yalanlar ve komplolar kasırgasına yakalandıklarında iki aşık ülkeden kaçmak için birbirlerine güvenmek zorunda kalır.

Yönetmen Claire Denis

Senarist Denis Johnson (II), Claire Denis

Oyuncular: Margaret Qualley, Joe Alwyn, Benny Safdie

https://youtu.be/xhdUdFZaVA8

 

AJAN KEDİAjan Kedi, evden çıkması yasak olan ancak evin dışındaki dünyayı merak eden sevimli kedi Marnie'nin, sokağa adım atması ile birlikte yaşadığı maceraları konu ediyor. 

Marnie, kendisinin şaşkın bir insan evladı olduğuna inanan, küçük, tombul bir kedidir. Sevimli kedi, asla bebek sahibi olamayan ve bu yüzden tüm ilgisini ona veren sahibi Rosalinde ile yaşamaktadır. Sahibi ona tam bir prenses gibi bakmakta ve istediği ne varsa anlamaktadır. Evden çıkması yasak olan ve günlerini uyuyarak, yemek yiyerek ve televizyon izleyerek geçiren Marnie'nin aklı fikri evin dışındaki dünyadadır. Dışarıda olanları fazlasıyla merak eden Marnie, Rosalinde’in düzenbaz kardeşi Paul tarafından da aklı çelinince, kendisini bilmediği bir dünyanın içerisinde bulur. Tek başına atıldığı bu macerada ona, korkak bir köpek, nevrotik bir horoz ve bir eşek eşlik eder.

Yönetmen Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein

Senarist Jesper Møller, Christoph Lauenstein

Oyuncular: Alexandra Neldel, Axel Prahl, Santiago Ziesmer

https://youtu.be/Bfx9fCzjbyQ

 

ŞEYTANIN KIZIDaniel ve Theresa Snyder, sorunlu genç kızları Rosalie ile birlikte şirin bir Ortabatı kasabasına taşınır. Ancak onların taşınmasından kısa bir süre sonra komşuları ölmeye başlar. Bu durum üzerine kasaba halkı Rosalie'den şüphelenir ve Snyder ailesinden uzak durmaya başlarlar. Onları kötü bir şeyin takip etmesinden korkan Daniel ve Theresa, Rosalie'yi yalnızca ölümün kurtarabileceğini söyleyen Kızılderili bir kahinden tavsiye alır. Daha fazla insan öldüğünde ve bir dedektif gizemli ölümleri araştırmaya başladığında, aile kendilerini korumak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Yönetmen Will Klipstine

Senarist Will Klipstine, Amy Mills

Oyuncular: Madeleine McGraw, Irene Bedard, Teal Redmann

https://youtu.be/Gn7Xub3UqlA

 

AVATAR: SUYUN YOLUAvatar serisinin 2009 yılında küresel bir fenomen haline gelen devam halkası; bu defa James Cameron'un yaratmış olduğu öykü evreninin hem kökenlerine iniyor hem de sınırlarını genişletmeyi hedefliyor. Avatar'da yaşanan olaylardan birkaç yıl sonra Jake ve Neytiri Pandora'da kendi ailelerini kurmuştur. Ancak onlar evlerini terk etmek zorunda kalır. Bu yüzden Jake ve Neytiri, suyun yüzeri ve altı dahil olmak üzere Pandora'nın dışındaki yerleri keşfetmeye başlar.

Yönetmen James Cameron

Senarist Amanda Silver, James Cameron

Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

HAFTANIN FİLMLERİ HAFTANIN FİLMLERİ
https://youtu.be/dbut5whNvM0