VAHŞİ GECEVahşi Gece, Noel akşamı bir grup paralı askerin, zengin bir eve girip insanları rehin almasıyla yaşananları konu ediyor. Zengin bir aile, Noel akşamı evlerinde keyifli bir gece geçirmeyi umar. Ancak bir grup paralı askerin evlerine girip herkesi rehin aldığında, ailenin eğlenceli geçmesini umdukları gece kabusa döner. Ancak paralı askerin hesaba katmadığı şey, bir dövüşçü olan Noel Baba'nın da orada olacağıdır. Noel Baba, onlara neden bir aziz olmadığını gösterecektir.

Yönetmen Tommy Wirkola

Senarist Patrick Casey, Josh Miller (LVIII)

Oyuncular: David Harbour, John Leguizamo, Alex Hassell

https://youtu.be/4gfKOyMfIU0

 

RESMİ YARIŞMAResmi Yarışma, iyi bir film yapabilmek için ünlü bir film yapımcısı ile anlaşan zengin bir iş adamının hikayesini konu ediyor. Milyoner bir girişimci, ikonik bir film çekmeye karar verir. Çekilecek filmin en iyisi olmasını isteyen milyoner, bu amaçla ünlü film yapımcısı Lola Cuevas ile anlaşır. Filmin başrollerinde ise çok büyük yeteneğe sahip olan Hollywood’un yakışıklı oyuncusu Felix Rivero ve ve radikal bir tiyatro oyuncusu olan Ivan Torres vardır. Felix ve Ivan çok başarılı oyuncular olsa da arkadaşlıkları pek iyi değildir. Film çekimi süresince Lola giderek daha da tuhaflaşan girişimlerde bulunur. Bunun sonucunda Felix ve Ivan, hem birbirleriyle hem de kendi miraslarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen Mariano Cohn, Gastón Duprat

Senarist Andrés Duprat, Mariano Cohn

Oyuncular: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martinez

https://youtu.be/jSroax6CCls

 

ACİL DURUMDA JANE’İ ARAAcil Durumda Jane'i Ara, içine düştüğü zor durumdan kurtulmaya çalışırken hayatı tamamen değişen bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Joy, 1960'lı yılların geleneklerine uygun bir yaşam sürmektedir. Ancak beklenmedik hamileliği onun hayatının değişmesine neden olur. İkinci hamileliği Joy’un hayatını tehdit ettiği için hamiliğini sonlandırmak ister. Ancak erkeklerden oluşan sağlık kurulu, Joy’un hamileliğini sonlandırmasına izin vermez. Kendisini sıkışmış hisseden Joy, bu sırada kendi gibi çaresiz kadınlara gizlice yardımcı olan, kendilerine Jane’ler adını veren bir grup kadınla tanışır. Grup, Joy’un hayatını kurtarır. Hayata yeniden başlayan Joy, örgüte katılıp başka kadınların da kendi kararlarını almalarına yardımcı olmaya karar verir.

Yönetmen Phyllis Nagy

Senarist Phyllis Nagy, Hayley Schore

Oyuncular: Elizabeth Banks, Sigourney Weaver, Chris Messina

https://youtu.be/5pxkYAxlvtE

 

DECIBELDecibel, bir stadyuma bomba yerleştirildiğini öğrendikten sonra ailesinin ve masum insanların hayatını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişen eski kıdemli Yüzbaşı Do-yeong'un hikayesini konu ediyor. İş arkadaşlarını keybettiği bir denizaltı kazası yaşayan eski kıdemli Yüzbaşı Do-yeong, büyük bir travma ve stres yaşar. Ulusal bir kahraman olarak anılan Do-yeong, aile arasında bir yabancılaşma hisseder ve bundan suçluluk duyar. Bir gün gizemli bir kişiden çağrı alan Do-yeong, bir stadyuma belirli yoğunlukta sesin yükselmesiyle patlayan bir bomba yerleştirildiğini öğrenir. Do-yeong, ailesi ve diğer insanların hayatını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen In-ho Hwang

Senarist In-ho Hwang, Lee Jin-hoon

Oyuncular: Rae-won Kim, Lee Jong-Suk, Eun-Woo Cha

https://youtu.be/mGTVpo6HbiQ

 

YUNUS ÇOCUKYunus Çocuk, balıklarla birlikte büyüyen bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Okyanusun renkli dünyasında balıklarla birlikte büyüyen bir bebek, onu bulan anne yunus Nana’nın ona kendi yavrusu gibi bakması sayesinde insan olduğunu hiç fark etmez. Ancak o dünyaya ait olmayan Yunus Çocuk, insan olduğunu fark ettiğinde gerçeklerin peşine düşer. Onu okyanusun derinliklerine istemeyen ahtapot, balık olmadığı için onu karaya sürgüne gönderir. Artık kendi dünyasında olan Yunus Çocuk’un hayatı ile ilgili öğrenebildiği tek şey, bir uçak kazası ve kazanın olduğu yerde bulduğu kolyenin üzerinde gördüğü kadındır.

Yönetmen Mohammad Kheyrandish

Senarist Mohammad Kheyrandish

Oyuncular: Burak Sergen, Esra Bilgiç, Yetkin Dikinciler

https://youtu.be/cIBxF71vrmE

 

BUĞDAY TANESİBuğday Tanesi, yaşadığı haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşın mücadele eden milletvekili Serkan Bayram'ın hayatından esinleniyor. Serkan Bayram, henüz küçük bir bebekken buğday tarlasında çıkan elim yangında, ellerini kaybeder. Büyük mücadeleler vererek hayata tutunmayı başaran Serkan Bayram, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin Milletvekili, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeliğini yapmış başarılı bir avukat, örnek bir eş ve aile babasıdır. O, haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşı verdiği mücadele ile engelli insanlara umut olur.

Yönetmen Doğan Ümit Karaca

Senarist Volkan Kapkın

Oyuncular: Kutsi, Yeliz Akkaya, Deniz Arna

https://youtu.be/864yL2H6ISE

 

PANDA VE SEVİMLİ CANAVARLARPanda ve Sevimli Canavarlar, uzaylılarla mücadele eden bir pandanın hikayesini konu ediyor. Uzaylılar, super güçlere sahip olan bir madalyonu ele geçirir. Dünya büyük bir tehlike altındadır. Bu durum üzerine panda ve arkadaşları, dünyayı büyük bir tehlikeden koruyabilmek için uzaylıların diyarına gidip madalyonu almaya karar verir.

Yönetmen Sean Patrick O'Reilly

Senarist Sean Patrick O'Reilly

https://youtu.be/YIPMAJdUjHY

 

NECRONOMICON KARA BÜYÜSÜKorku türündeki "Necronomicon Kara Büyüsü", tehlikeli bir büyü kitabının neden olduğu olayları konu ediyor.

Oyuncular: Mehmet Deniz Karakuzu, Belinay Açıkbaş, Zöhre Alsan

https://youtu.be/joy8An_JEsc

 

ÇAKALLARLA DANS 6Çakallarla Dans serisinin altıncı devam halkası olan filmde ekip kendilerini bu defa yurt dışında türlü maceraların içinde buluyor.

12 Nisan 2024  Vizyonunda yer alan filmler neler? 12 Nisan 2024 Vizyonunda yer alan filmler neler?

Yönetmen Murat Şeker

Senarist Murat Şeker, Ali Tanrıverdi

Oyuncular: Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar

https://youtu.be/batSR1X-eeo

 

  
Editör: TE Bilisim