ÇIKIŞ YOK

Çıkış Yok, düşen bir uçağın içerisinde yaşam mücadelesi veren bir grup insanın yaşadıklarını konu ediyor. İçerisinde farklı geçmişlere ve bambaşka karakterlere sahip insanların olduğu bir uçak, Pasifik Okyanusu üzerinden geçerken düşer. Düşen uçakta hayatta kalan insanlar büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Hava kaynakları gittikçe tükenmektedir ve tehlikeler dört bir yandan onlara yaklaşmaktadır. Suyun dibinde mahsur kalan insanlar, hayatta kalmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen Claudio Fäh

Senarist Andy Mayson

Oyuncular: Phyllis Logan, Colm Meaney, Will Attenborough

https://youtu.be/z1DJGr3uzRM?si=DfCn875KO9lQaw-2

KAPTAN BENİM

Kaptan Benim, hayallerini gerçekleştirmek için Senegal'den ayrılarak Avrupa'ya gitmeye çalışan iki gencin macera dolu hikayesini konu ediyor. Yıllardır hayalini kurdukları şeyleri artık gerçekleştirmek isteyen Seydou ve Moussa, bu amaçla Senegal’den ayrılıp Avrupa’ya gitmeye karar verir. Dünyayı keşfedip, rap yıldızı olmayı hayal eden Seydou ve Moussa, yolculukları boyunca çölün tuzakları, Libya'daki gözaltı merkezlerinin dehşeti ve denizin tehlikeleri gibi bir dizi zorlukla karşı karşıya kalır.

Yönetmen Matteo Garrone

Senarist Matteo Garrone, Massimo Gaudioso

Oyuncular: Seydou Sarr, Moustapha Fall, Issaka Sawadogo

Bu hafta vizyona girecek filmler neler? Bu hafta vizyona girecek filmler neler?

https://youtu.be/gf5tvp7Z0ng?si=lI8ewFk_9bRWX2jY

HAYDİ TUT ELİMİ

Haydi Tut Elimi, hayallerindeki dans okuluna gidebilmek için zorlu bir müceraya atılan İpek ve Kaan'ın hikayesini konu ediyor. İpek ve Kaan, dans tutkunu olan iki gençtir. Onların en büyük hayali, yurtdışında dans okulunda eğitim alabilmektir. Bu yüzden seçmelere katılmak isteyen gençlerin, “bir şarkının hikayesini” bulmaları gerekir. Yanlarına arkadaşlarını da alan İpek ve Kaan, “malum şarkının hikayesi” heyecan dolu bir maceraya atılır.

Yönetmen Tuğçe Soysop

Senarist Uğur Güvercin, Cihan Deniz

Oyuncular: Işıl Yücesoy, Nil Özdemir, Ali Kerem Çömez

https://youtu.be/zLPe2GCH8L8?si=HiPqY8f5IB6xP2IR

 BÜYÜK MACERA 2: SÜRPRİZ MİSAFİR

Büyük Macera 2: Sürpriz Misafir, küçük bir ayı yavrusunu ailesinin yanına götürmek için macera dolu bir yolculuğa çıkan ayı Mic Mic ve arkadaşlarının hikayesini konu ediyor. Ayı Mic Mic ve tavşan Oscar inanılmaz maceralarından döneli bir yıl oldu. Akbaba'nın Amerikan başkanlık seçimlerinde Grizzly yavrusunun, rakibine teslim edilmesini sabote etmek için yaptığı şeytani bir planın ardından Mic Mic, Oscar, genç Panda ve Stork, küçük Grizzly'yi geri getirmek için zeplinle başka bir harika maceraya atılır.

Yönetmen Vasiliy Rovenskiy, Natalya Nilova

Senarist Vasiliy Rovenskiy, Pavel Vinogradov

Oyuncular: Prokhor Chekhovskoy, Anton Eldarov, Christine Galyean

https://youtu.be/YVJKIxragm4?si=re5mQN-peKT3Q1tZ

CEM KARACA’NIN GÖZYAŞLARI

Cem Karaca’nın Gözyaşları, 8 Şubat 2004 yılında hayata veda eden, “Tamirci Çırağı”, “Namus Belası”, “Bu Son Olsun”, “Resimdeki Gözyaşları” gibi birçok esere imza atan Anadolu rock müziğin efsane ismi Cem Karaca'nın hayat hikayesini konu ediyor. Müzik kariyeri ve özel yaşamıyla ilham veren isimlerden olan Cem Karaca'nın hayatının bilinmeyenlerinin anlatıldığı yapımda, müzikle geçen elli sekiz yıllık bir ömrün içindeki büyük başarılar, çatışmalar, aşklar ve iniş çıkışları gözler önüne seriliyor.

Yönetmen Yüksel Aksu

Senarist Onur Böber, Özden Uçar

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın

https://youtu.be/AIb9wOk4I6g?si=GFRaRdeppacVf-bp

ŞEYTAN1

Şeytan1, bir fotoğrafçının can alıcı karelerinin ardında yatan korkunç gerçekleri konu ediyor. Yönetmen koltuğunda Özlem Yiğit'in oturduğu korku türündeki "Şeytan1" filminin oyuncu kadrosunda Emine Söyler, Fatih Tazeoğlu, Büşra Şuraz, Çağla Kirlibal gibi isimler yer alıyor.

Yönetmen Özlem Yiğit

Oyuncular: Emine Söyler, Fatih Tazeoğlu, Büşra Şuraz

https://youtu.be/vwUjmZxeAMw?si=vKCWiQ63M44JsuHJ

RÜYA SENARYO

Talihsiz aile babası Paul Matthews, evrimsel biyolojiye meraklı ve kendi anonimliğine önem veren bir profesördür. Onun hayatı, milyonlarca yabancının aniden onu rüyalarında görmeye başlamasıyla alt üst olur. Hayatta olduğu gibi, bu rüyalardaki varlığı da banal ve müdahaleci değildir; o sadece oradadır, yabancıların fantezilerine ve kabuslarına kayıtsız bir şekilde bakmaktadır. Yine de bir gecede ünlü olur ve uzun süredir kendisinden mahrum bırakılan ilgiyi kısa sürede kazanır. Ancak çok geçmeden beklenmedik yıldızlığının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen Kristoffer Borgli

Senarist Kristoffer Borgli

Oyuncular: Lily Bird, Nicolas Cage, Julianne Nicholson

https://youtu.be/tXYWvf2COo8?si=kYA9XF8bgnPlZMo2

Editör: Anibal Güleroğlu