AÇLIK OYUNLARI: KUŞLARIN VE YILANLARIN ŞARKISIAçlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı, Panem'in başına geçmesinden yıllar önce, 18 yaşındaki Coriolanus Snow'un hikayesini konu ediyor. Yakışıklı ve çekici bir genç olan Coriolanus Snow, Capitol'de gözden düşen, solmakta olan bir soyun son umududur. Onun hayatı, 10. Açlık Oyunları için mentor olarak seçildiğinde değişir. Snow, yoksul 12. Bölge'nin haraç kızı Lucy Gray Baird'e akıl hocalığı yapmakla görevlendirildiğinde büyük bir paniğe kapılır. Ancak Lucy, hasat töreni sırasında söylediği şarkıyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Bu durumun ardından Snow, durumu lehine çevirebileceğine inanmaya başlar. Güçlerini birleştiren Snow ve Lucy'nin hayatta kalmak için zamana karşı yarışı, sonunda kimin ötücü kuş, kimin yılan olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Yönetmen Francis Lawrence

Senarist Michael Arndt, Michael Lesslie

Oyuncular: Tom Blyth, Rachel Zegler, Peter Dinklage

Orijinal adı The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

https://youtu.be/7_h9NF4QtDE?si=7joRBmkpDKxBaZxY

 

ALYAAlya, gerçek kimliğini bulmak zorunda olan, hafızası silinen bir ajanın hikayesini konu ediyor. Evlenmek üzere olan bir özel harekat ajanının hafızasını silinir. Karanlık bir hükümetin tasarılarının tuvali haline gelen ajan, kim olduğunu bulmak için mücadele eder. Yavaş yavaş geçmişini hatırlamaya başlayan ajan, geçmişiyle ilgili sırları çözdükçe hem gerçek kimliğini hem de şok edici gerçekleri ortaya çıkarır.

Yönetmen Jandae Percem

Senarist İbrahim Altun

Oyuncular: Edis Görgülü, Jandae Percem, Hande Ataizi

https://youtu.be/BRU98b136ks?si=hh3V0putlKVzM2VS

 

CİN GELİNİCin Gelini, araştırma yapmak için gittikleri köyde kendilerini beklenmedik olayların içerisinde bulan arkeoloji öğrencisi Selin ve araştırma grubunun hikayesini konu ediyor. Selin, Arkeoloji Bölümü öğrencisi olan genç bir kızdır. Bir projesi için araştırma yapmak üzere okul arkadaşları ve hocasıyla birlikte az kişinin yaşadığı bir köye giderler. Köyde araştırma yaptıkları sırasında Selin’in başına beklenmedik, tuhaf olaylar gelir. Yaşananlara anlam vermeye çalışan Selin’in aradığı cevaplar, köyün delisi Adem’dedir. Kardeşinin başına gelenlerden sonra polis olan ablası Ebru da köye gelir fakat onun gelişiyle işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.

Yönetmen Kadir Ergin

Senarist Serkan Demir, Öznur Eroğlu

Oyuncular: Hazal Pekgöz, İlayda Esmer, Kuntberk Alptemoçin

https://youtu.be/VDBjBWsTxf0?si=nv6hMnQV0n20rH_k

 

BİRKAÇ MISRAYMIŞ MEĞERSeyit Taha Elçi ve Şermin Güven'in başrollerini paylaştığı
Birkaç Mısraymış Meğer, iki genç arasında yaşanan duygu dolu platonik bir aşk hikayesini konu ediyor.

Yönetmen Hüsamettin Elçi

Senarist Hüsamettin Elçi

Oyuncular: Seyit Taha Elçi, Şermin Güven, Ahmet Fırat İçigen

Bu hafta vizyona girecek filmler neler? Bu hafta vizyona girecek filmler neler?

https://youtu.be/5-2pdM0D3_8?si=XazwAdUNIuN8Vx3X

 

MEKSİKA AÇMAZIMeksika Açmazı, aldıkları teklif üzerine Kapadokya'ya giden ve burada ilişkilerini tehdit eden bir dizi olay yaşayan Meksika Açmazı ekibinin yaşadıklarını konu ediyor. Meksika Açmazı ekibi, aldıkları iş teklifi üzerine Kapadokya'ya gitmek üzere yola koyulur. Faklı motivasyonlarla gittikleri Kapadokya'da kendilerini bir dizi komik olayın içinde bulan ekip, ilişkilerini sorguladıkları bir açmaza düşer. Türlü şeylerle dostlukları sınanan üçlü, her şeyin üstesinden mizahın ve neşenin gücüyle gelir.

Yönetmen Alper Mestçi

Senarist Fazlı Polat, Mesut Süre

Oyuncular: Mesut Süre, Fazlı Polat, Anlatanadam

https://youtu.be/llL44rGtgrM?si=mzk5oMt3KcFYLjIs