Hafta sonuyla birlikte 9 günü bulacak tatili en iyi şekilde değerlendirmek için birçok eğlenceli aktivite Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial’da veli ve çocukları bekliyor.

2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili için geri sayım başladı. Bu sene 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek ve hafta sonuyla birlikte 9 günü bulacak tatilde hem dinlenmek hem de verimli bir şekilde geçirmek isteyen aileler, çocukları için şimdiden etkinlik arayışlarına başladı. Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial, ara tatil boyunca birbirinden eğlenceli ve eğitici aktiviteleri çocuklar ve veliler için seçti.

Harika çocuk tiyatrolarından öğretici atölyelere kadar çocukları eğlendirecek, eğlendirirken de eğitecek sayısız etkinlik, Biletinial’da ziyaretçileri bekliyor. İşte Biletinial’ın seçtiği ve çocuklara ara tatil neşesini doya doya yaşatacak aktivitelerden bazıları…

İstanbul etkinlikleri

İstanbul'da ücretsiz Ramazan etkinlikleri İstanbul'da ücretsiz Ramazan etkinlikleri

9 günlük ara tatil boyunca çocuklar, İstanbul’daki birbirinden güzel etkinliklerle keyifli zaman geçirecek. AKM Çocuk Sanat Merkezi, birbirinden güzel atölyelerle çocuklara unutulmaz bir tatil yaşatacak. 4-6 yaş grubu çocukların katılabileceği Yaratıcı Drama Atölyesi, yaratıcılık, estetik düşünce, sosyal beceri, iletişim ve özgüvenin geliştirmeyi amaçlayan programıyla dikkat çekiyor. Jeyan Büyükburçlu eğitmenliğinde, 4-5 yaş grubu çocuklara özel Bale Atölyesi’nde çocukların dans ve ritim hissinin ve müzik kulaklarının gelişmesine, vücutlarının düzgün, dengeli ve kuvvetli gelişiminin sağlanmasına katkıda bulunulacak. 7-12 yaş grubu için Ritim Atölyesi ise Sena Göbülük eğitmenliğinde çocuklara içlerindeki küçük müzisyeni çıkarma ve eğlenme fırsatı verecek.

İstanbul’da birbirinden güzel çocuk oyunları da çocuklara eğlenceli bir ara tatil yaşatacak. Tüm zamanların en çok okunan kitabından uyarlanan “Küçük Prens ve Arkadaşları”, benzersiz bir yorumla 11 Kasım’da Torium Sahne’de çocuklarla buluşacak. İnsan sağlığına dikkat çeken ve beyin ve kalp gibi önemli organların eğlenceli bir şekilde yarışmasını konu alan “Çılgın Organlar”, 13 Kasım’da Torium Sahne’de küçük seyircilerin karşısına çıkacak. Yine bir edebiyat uyarlaması olan Oliver Twist’in maceraları, 13 Kasım’da Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir’de sahnelenecek. Korsanlar, balıkçılar, süper kahramanlar, kraliçeler, soytarılar, çobanlar, efsanevi kuşlar, ejderhalar, katırlar, balinalar, uçurtmalar, hazineler, mağaralar, tılsımlarla dolu masallar anlatan “Hayalbaz Kaşifler”, 13 Kasım’da DT Mecidiyeköy Büyük Sahne’de olacak. Çocuklara keyifli ve verimli zaman vaat eden eğlenceli oyun “Oyuncaklarım” ise 15 Kasım’da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde perde açacak.

Ankara etkinlikleri

Biletinial, Ankaralı minikler ve aileleri için de dopdolu bir program sunuyor. Müziğin efsanevi grubu The Beatles'ın "Hey Jude", "Let It Be" ve "All You Need Is Love" gibi unutulmaz parçalarının çocuklarla birlikte seslendirileceği “Çocuklar İçin Beatles” konseri, 14 Kasım’da CSO ADA Ankara’da gerçekleşecek. Geleneksel tiyatromuzun mihenk taşı olan Karagöz’ü aslına uygun, gölge oyunu biçiminde yaşatma amacı taşıyan “Hayat Ağacı” gösterisi, 16 Kasım’da CSO ADA Ankara’da çocuklarla buluşacak. Tom ve Jerry’nin dillere destan yaramazlıklarını anlatan “Tom ve Jerry”, 13 Kasım’da Arcadium AVM’de, 14 ve 17 Kasım’da Panora Actor Studio’da sahnelenecek. Kahraman kedi Garfield, kahraman sokak köpeği Odi ve Fare Fa’nın eğlenceli maceralarını anlatan “Kahraman Kedi Garfield”, 13 ve 15 Kasım’da Panora Actor Studio’da miniklere keyifli saatler yaşatacak. Yetenek Sizsiniz’ in finalisti Burhan Öztoprak, baloncukları renklerle buluşturarak sanata dönüştürdüğü “Bubble Show” ile Arcadium Sahne’de olacak.

İzmir etkinlikleri

Çocuklar ara tatilde İzmir’in en güzel ve en eğitici etkinlikleriyle keyifli günler geçirecek. Lewis Carroll tarafından yazılan ve sayısız dile çevrilen edebiyat dünyasının şaheser eserlerinden biri olan “Alice Harikalar Diyarında” Baykuş Çocuk Tiyatrosu tarafından 13 Kasım’da Alsancak Gazi Ortaokulu Tiyatro Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Arkadaşlığın ve yardımlaşmanın güzelliğini anlatan “Şirinler Müzikali”, 14 Kasım’da Ödemiş Düğün Salonu’nda, 15 Kasım’da Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda, 16 Kasım’da da Bayındır Belediyesi Hangar Düğün Salonu’nda sahnelenecek. Deniz maceralarının en eğlencelisi “Küçük Köpek Balığı”, 16 Kasım’da Alsancak Gazi Ortaokulu Tiyatro Sahnesi’nde çocukların karşısına çıkacak. Eğlendirici ve eğitici orman macerası “Tembel Ayı Dogo” ise 16 Kasım’da Boyoz Akademi Sanat Sahnesi’nde gerçekleşecek. 
Editör: TE Bilisim