İRAN SİNEMASININ DÜNYACA ÜNLÜ FİLMLERİ PERSIANA TV'DE! İRAN SİNEMASININ DÜNYACA ÜNLÜ FİLMLERİ PERSIANA TV'DE!

TRT World'ün Off The Grid belgesel serisi New York Festivalleri TV ve Film Ödülleri'nde altın madalya kazandı. Belgesel serisinin Kenya – “Su İçin Mücadele” bölümü, festivalin “İnsani Endişeler” kategorisinde ödüle layık görüldü. “Off The Grid” Belgesel serisinin "Ukrayna Savaş Günlükleri" bölümü ise geçtiğimiz yıl Emmy Ödülü almıştı.

 TRT World, dünya çapındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Off The Grid belgesel serisinin Kenya – “Su İçin Mücadele” bölümü, 60 yılı aşkın süredir yenilikçi içerikleri ödüllendiren New York Festivalleri TV ve Film Ödülleri'nde altın madalyaya layık görüldü. Festivalin “İnsani Endişeler” kategorisinde ödül alan belgeselin hazırlık aşamasında TRT World ekibi, iklim değişikliğinin bir gerçeklik haline geldiği ülkenin en ücra köşelerine ulaştı.

Yoğun bir çalışma ve titiz değerlendirmelerin yer aldığı belgeselde yıllardır yağmur yağmayan mevsimlerin ardından Kenya’daki milyonlarca insan açlıkla karşı karşıya kalması anlatılıyor. Ülkede kaynaklar için rekabet arttıkça çatışmalar da yoğunlaşıyor. Nehirlerin kuruması ile tarım ürünlerinin yetişmemesi, yemek ve su erişimi problemleri nedeniyle Kenyalılar hayatta kalmak için mücadele ediyor. TRT World’ün ödüllü belgeseli büyük mücadeleyi konu alıyor.

“Off the Grid” belgesel serisinin uluslararası başarısı

“Off the Grid” belgesel serisinin Ukrayna’da yaşanan dramı anlattığı "Ukrayna Savaş Günlükleri" bölümü ise geçtiğimiz yılın eylül ayında, dünyanın en prestijli televizyonculuk ödülü sayılan Uluslararası Emmy Ödülleri  kapsamında “Haber ve Güncel Olaylar” kategorisinde ödüle layık görülmüştü.

Editör: Anibal Güleroğlu