TRT Müzik, devam eden ve sevilen yapımlarının yanı sıra dört yeni programını izleyicisiyle buluşturacak. Heyecan ve merakla beklenen “Kafadar Şarkılar”, “Hemhâl”, “Kudema” ve “Yıldız Bestekârlar” programları, kaliteli müzikal altyapısı ve zengin içeriğiyle müziğin ve müzikseverlerin yanı başında olacak.

“Yıldız Bestekârlar”

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Atakan Akdaş’ın sunacağı ve her bölümde Türk Sanat Müziği’ne damga vurmuş bir bestekârın konu edileceği “Yıldız Bestekârlar”, pazartesi akşamları saat 23.00’te TRT Müzik’te ekrana gelecek. Canan Sezgin&Yahya Geylan, Bekir Ünlüataer, Ahmet Özhan, Elif Güreşçi gibi sanatçılar Erol Sayan, Alâeddin Yavaşca, Selahattin Pınar, Sadettin Kaynak, Lemi Atlı, Yesari Asım Ersoy gibi bestekârların eserlerini icra ediyor.

“Kafadar Şarkılar”

Kafadar grubu, “Kafadar Şarkılar”la TRT Müzik yolculuğuna başlıyor. Kafadar grubu solisti Timur Atasever sesi ve viyolonseli ile, Hüseyin Pulant klarnetiyle ve Özgen Güneş basgitarıyla en “kafa” şarkıları ve en “kafa” konukları TRT Müzik ekranına taşıyor. Funda Arar’dan Mustafa Ceceli’ye, Özgün’den, Ercan Saatçi’ye, Metin Özülkü’ye her hafta birbirinden özel isimler izleyiciyle buluşuyor. “Kafadar Şarkılar” ilk bölümüyle 25 Ocak Perşembe saat 21.15’te TRT Müzik ekranlarında.

 

“Hemhâl”

TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği... TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği...

Erdinç Şenyaylar, Engin Gürkey ve Hakan Dedeler’i buluşturan “3 Hisar” grubu içimizdeki sesi ve dünyadaki ritmi ekrana taşıyarak izleyicisiyle “Hemhâl” oluyor. Gitarın modern tınısı, tamburun kendine has mahiyeti, perküsyonun ritmi; geleneksel motiflerle Klasik Batı Müziği’ni bir araya getiriyor. Aylin Vatankoş, Aysun Gültekin, Birol Topaloğlu, Canan Çal, Çetin Akdeniz, Engin Arslan, Melihat Gülses, Münip Utandı, Şenay Lambaoğlu gibi sanatçılarımızın ağırlanacağı “Hemhâl”, ilk bölümüyle 24 Ocak Çarşamba saat 23.00’te TRT Müzik ekranında       

“Kudema”

Prof. Dr. Hikmet Toker ve Dr. Öğr. Üyesi Milad Salmani’nin yorumları ve çok özel müzisyenler, “Kudema” programında TRT Müzik’te farklı bir perspektifle öne çıkıyor. Hz. Mevlânâ, Nesîmî, Fuzûlî, Şeyh Galib, Erzurumlu Emrah, Pir Sultan Abdal, Bayburtlu Zihni, Yunus Emre, Niyazî Mısrî ve Hafız Şirâzî gibi kıymetli şairlerimizin bestelenen eserleri farkı bir aranjmanla ekrana geliyor. “Kudema”, ilk bölümüyle 26 Ocak Cuma saat 19.30’da TRT Müzik’te.

Editör: Anibal Güleroğlu