TRT 1’in yeni dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, 18 Aralık Pazartesi saat 20.00’de beşinci bölümüyle ekranlara gelecek.

 

TRT 1’in etkileyici hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren,  Kudüs'ü işgalden kurtaran büyük komutan Selahaddin Eyyubi'nin hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, dördüncü bölümüyle 18 Aralık Pazartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.


 

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin 18 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak beşinci bölümünde neler olacak:

Eğlenmenin Yaşı Var Mıdır? Eğlenmenin Yaşı Var Mıdır?

 

Askalan’ı fetheden ve Müslümanlara büyük acılar yaşatan Gabriel, Selahaddin’le girdiği düelloda ölmüştür. Tekrar hayata dönen Nureddin ise oldukça öfkelidir. Buna sebep olanları cezalandırmak için harekete geçer ve Nusreddin’e hain ithamında bulunarak idamına karar verir.


 

Viktorya kaçmaya devam ederken Selahaddin’in onları Haçlılardan önce yakalaması gerekiyordur. Fakat Viktorya hiç beklenmedik birinin eline geçer ve bütün dengeler altüst olur. Öte yandan Selahaddin’i zorlu bir engel daha bekliyordur: Gregor adındaki vahşi bir savaşçı ağabeyi Gabriel’in intikamını almaya ant içmiştir. Gregor’un saçtığı vahşetlere karşılık olarak Sultan Nureddin ve Selahaddin Askalan’ı kuşatma kararı alırlar. Fakat bu hiç kolay olmayacaktır.

 

Sultan Nureddin’i saray içinde nasıl krizler bekliyordur? Yeni bir düşmanla karşı karşıya gelen Selahaddin kuşatmada başarılı olabilecek midir? 
Editör: TE Bilisim