Her hafta Perşembe akşamları TRT 1 ekranlarına gelen ve büyük beğeni toplayan  “Balkan Ninnisi”nin yirminci bölümü, 17 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

 

Çekimleri Üsküp’te devam eden “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta oyuncu kadrosunun müthiş performansları ve Balkan müziğinin sevilen örnekleriyle de büyük ilgi görüyor. 

 

 “Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.


 

Balkan Ninnisi’nin yeni bölümünde neler olacak:

Sultan, yoluna Ömer’siz devam ediyor… Sultan, yoluna Ömer’siz devam ediyor…

 

Konak halkı, Murat’ın hayatta olma ihtimaliyle ilgili son umudunu da kaybettikten sonra, sevdiklerine daha sıkı sarılır. Süleyman ve Nina, Jovanka ve Ertan’ın mutluluğu için her şeyi yapar.


 

Diğer yandan Elena, eskiye dair tüm sırları ortaya çıkarıp, bu kez herkesin mutlu olması için elinden geleni yapacaktır.

 

Konakta keyifler yerine gelmeye başlamışken, Şefo ve Ayşen aşkı ortalığı karıştıracaktır.


 

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı ve Evrim Yöney üstlendiği, senaryosunu Uğur Uzunok, Abdülhamid Işık, İdris Meydi, Alev Uzma, Ozan Ayaz ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizinin büyük beğeni toplayan müziklerini Alper Atakan yapıyor.  

 

Balkan Ninnisi 17 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de… 


Editör: TE Bilisim