Süleyman, aileye alışması için kızını konağa götürür…

Sofia’nın konağa ve aileye alışması kolay olmayacaktır…

Ertan, Zafer ve Arif’in mafyayla başı derde girer…

Her hafta Perşembe akşamları TRT 1 ekranlarına gelen ve büyük beğeni toplayan  “Balkan Ninnisi”nin yirmi ikinci bölümü, 15 Aralık Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

Çekimleri Üsküp’te devam eden “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta oyuncu kadrosunun müthiş performansları ve Balkan müziğinin sevilen örnekleriyle de büyük ilgi görüyor. 

 “Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Balkan Ninnisi’nin yeni bölümünde neler olacak:

Celal Ağa’nın büyük planı sürüyor... Celal Ağa’nın büyük planı sürüyor...

Dükkanın battığını öğrenen Süleyman’ın sevinci kursağında kalır. Arif, Ertan ve Zafer’e çok kızar. İstanbul’dan kızını alıp gelen Nina ve Süleyman, Sofia’yı aileye alışması için konağa götürür. Ne var ki Sofia, onları ailesi olarak görmez ve bir an önce orayı terketmek ister.

Dükkanı batırdıkları için işin içinden çıkamayan Arif, Ertan ve Zafer ise çareyi dükkanı satmakta bulurlar. Ancak dükkanı yüksek bir fiyata satmak isterken mafyayla karşı karşıya kalırlar. Onlar paralarının peşine düşerken,  mafya Şefo’yu rehin alır. Bu durumu Süleyman’dan her ne kadar sakladıklarını düşünseler de Sofia her şeyi anlatacaktır.

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı ve Evrim Yöney üstlendiği, senaryosunu Uğur Uzunok, Abdülhamid Işık, İdris Meydi, Alev Uzma, Ozan Ayaz ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizinin büyük beğeni toplayan müziklerini Alper Atakan yapıyor.  

Balkan Ninnisi 15 Aralık Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de 
Editör: TE Bilisim