Türkiye İşçi Partisi’nin, “TİP senin, kampanya senin, meclis senin” diyerek geçtiğimiz hafta başlattığı “Halkın Kampanyası”yla halk, kendi kampanyasını kendisi yapacak! Hazine yardımı alamadığı için hazine yardımı alan siyasi partilerin aksine kısıtlı bütçesi olan TİP, “Halkın Kampanyası” ismini verdiği seçim kampanyasıyla sokakları, duvarları, kalpleri fethetmeyi amaçlıyor. “Halkın Kampanyası” kapsamında yurttaşlara halkinkampanyasi.org adresinde sunduğu çeşitli iletişim araçlarıyla TİP, halkın hem sokaklarda hem de sosyal medyada kendi kampanyasını kendisinin yürütmesini hedefliyor.

Hazine yardımı alamayan, hiçbir patronun ve holdingin desteği olmadan, halkın ve üyelerinin desteğiyle çalışmalarını sürdüren TİP, seçim kampanyasını halkla birlikte yapmak üzere bir çağrıda bulundu. Hazine desteği alan siyasi partilerin aksine TV reklamları veya gazete ilanları vermek ve billboard kiralamak için kısıtlı bütçesi olan TİP, “Halkın Kampanyası” ismini verdiği seçim kampanyasıyla sokakları, duvarları, kalpleri fethetmeyi amaçlıyor.

 

YURTTAŞLAR KAMPANYAYA NASIL KATILABİLİYOR?

Meclis’te 4 değil, daha fazla vekille temsil edilmek, halkın taleplerini daha yüksek sesle duyurmak, Saray Rejimi’nden hesap sormak hedefiyle başlayan “Halkın Kampanyası” hakkında detaylı bilgiler  halkinkampanyasi.org adresinde yer alıyor. İnternet sitesinde yer alan malzeme çantasında vatandaşlara her yerde kullanabilecek iletişim araçları sunuluyor. Malzeme çantasında kampanyayı desteklemek için GIF’ler, afişler, tavsiyeler, bağlantılar ve fikirler bulunuyor.

Yurttaşlar halkinkampanyasi.org’un tişört tasarımları bölümünden diledikleri görseli indirerek “TİP senin” yazılı tişörtler bastırabiliyor; malzeme çantasının içindeki kişiselleştirilmiş görselleri sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarda ve ekran koruyucu olarak kullanabiliyorlar.

Hem sokaklarda hem de sosyal medyada yürütülecek “Halkın Kampanyası” kapsamında sitedeki içerik ve görseller sürekli güncellenecek.

Dünyanın en uzun dairesel metrosu açıldı Dünyanın en uzun dairesel metrosu açıldı
  
Editör: TE Bilisim