ASTEROİT ŞEHİRAsteroit Şehir, bilimsel amaçlı düzenlenen bir programda beklenmeyen olayların meydana gelmesiyle yaşananları konu ediyor. Kıdemsiz Yıldız Gözlemcileri ve Askeri Uzay Öğrencileri Kongresi, bir çöl kasabası olan Asteroid City’de, tüm ülkeden öğrencileri ve ailelerini, akademik rekabet için bir araya getireceği, bir program düzenler. Ancak planlanan bilimsel programda, bir uzaylının aniden ortaya çıkması gibi, dünyayı değiştiren, kaos ve kafa karışıklı yaratan beklenmedik olaylar meydana gelir. Ordu tereddüt etmeden şehri yasak bölge ilan eder ve tüm giriş çıkışlar yasaklanır.

Yönetmen Wes Anderson

Senarist Wes Anderson

Oyuncular: Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks

https://youtu.be/dIJl7OKWTs8

 

JOYLANDJoyland, evin küçük oğlunun aşık olmasıyla hayatları değişen, ataerkil bir ailenin hikayesini konu ediyor. Otoriter babalarının izinden çıkmayan ataerkil Rana ailesi, ailenin soyunu devam ettirecek olan erkek çocuklarının varlığı ile gurur duyar. Ancak ailenin hem çevreye hem de kendilerine karşı duruşlarının değişmesine neden olan bir şey olur. Ailenin küçük oğlu Haydar, gizli erotik bir kabarede çalışmaya başlar ve çok geçmeden kabarenin trans kadın şarkıcısına aşık olur.

Yönetmen Saim Sadiq

Senarist Saim Sadiq

Oyuncular: Ali Junejo, Alina Khan, Sania Saeed

https://youtu.be/WayzdofyxFs

 

FLASHBir bilim insanı olan Barry Allen, laboratuvarında çalıştığı sırada beklenmedik bir olayla karşı karşıya kalır. Fırtınalı bir gecede düşen yıldırım, Allen'ın kimyasallarını, kendisini ve malzemelerini korkunç bir şekilde çarpar. Barry tam bu esnada kimsenin hayal dahi edemeyeceği süper güçler kazanır. Artık inanılmaz hızlı bir şekilde hareket edebilmektedir. Kendi şehri olan Central City'nin suçlularının karşısında durabilecek bir süper kahramanı vardır.

Yönetmen Andy Muschietti

Senarist Christina Hodson

3 Mayıs 2024 tarihinde haftanın filmleri 3 Mayıs 2024 tarihinde haftanın filmleri

Oyuncular: Ezra Miller, Sasha Calle, Michael Shannon

https://youtu.be/Fii89jqczCY

 

ELEMENTAL: DOĞANIN GÜÇLERİElemental: Doğanın Güçleri, Element Şehri’nde yaşayan ateş, su, toprak ve hava elementlerinden sakinlerin hikayesini konu ediyor. Kıvrak zekalı, ateşli genç bir kadın olan Alev ile hayatı akışında yaşayan, duygusal Deniz, Elemental Şehri’nde yaşayan iki dosttur. Onların arasındaki bağ, Amber’ın yaşadıkları dünyaya dair olan görüşlerinin değişmesine neden olur. Ateş ve su ementinden iki zıt kutup, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur.

Yönetmen Peter Sohn

Senarist Brenda Hsueh, John Hoberg

Oyuncular: Leah Lewis, Mamoudou Athie, Mason Wertheimer

https://youtu.be/j6EUdN3lEcA

 

BENİM BABAM BİR KAHRAMANEşinin kaybettikten sonra oğlu Can ile birlikte kendilerine hayatın tüm zorluklarına karşı dayanabilecekleri bir dünya kuran Altan, en trajik durumda bile etrafındakileri güldürmeyi başarır. Oğlu ile birlikte İstanbul'un zengin semtlerine komşu olan bir gecekondu mahallesinde yaşayan Altan, belediyede çöpçü olarak çalışarak geçimini sağlar. Bütün dünyası çizgi romanlar üzerine kurulu olan Can'a bir gün dördünce evre kalp yetmezliği teşhisi konmasıyla Altan'ın dünyası başına yıkılır. Can'ın hayatta kalmasının tek yolu kalp naklidir ve küçük bir çocuk için donör bulmak bir hayli zordur. Bu süreçte Altan, oğlunun moralini yüksek tutmanın yolunu çizgi romanlarda bulur.

Yönetmen Orçun Benli

Senarist Orçun Benli, Şükrü Üçpınar

Oyuncular: Ufuk Bayraktar, Mahir İpek, Selim Erdoğan

https://youtu.be/Mi_eY84CbVQ

 

HÜDDAM 3: LAMİADavut, yıllar önce hizmetkarı Lamia ile yanlış bir anlaşma yapmıştır ve bu anlaşmanın bozulması için kendi canına kıyar. Babasının ölümü ile yıkıma uğrayan Asaf, yaşananlar hakkında gerçeği öğrenmek ve bu laneti sonlandırmak için tıpkı babası Davut gibi Hüddam ilmine başvurur. Lamia, bu zamana kadarki tüm hizmetkarlardan çok daha kuvvetlidir ve Asaf'ın bu durumdan haberi yoktur. Kendisini korkunç bir gerçekle yüz yüze bulan Asaf, anlaşmayı bomak ya da anlaşmaya uymak arasında kalır.

Yönetmen Utku Uçar

Oyuncular: Hakan Erkuran, Ayhan Yılmaz, Cemal Naci Bakiler

https://youtu.be/nZMdCroQWB4

 

OBSESYONObsesyon, sevdiği kadının kalbini kazanmaya çalışan obsesif bir adam hikayesini konu ediyor. Çevresi tarafından sevilen, başarılı bir iş insanı olan Mert, obsesif biridir. Düzen takıntılığı nedeniyle kendisini zor durumların içerisinde bulan Mert, gönlünü Beren adında genç bir kadına kaptırır. Mert, Beren’in kalbini kazanmak için türlü planlar yapar. Ancak Beren’in kimsenin tahmin edemeyeceği gizli sırları vardır.

Yönetmen Eray Altay

Senarist Eray Altay

Oyuncular: Ekin Mert Daymaz, Ege Kökenli, Sarp Can Köroğlu

https://youtu.be/-c-y4zXZkGQ 
Editör: TE Bilisim