BLACK PANTHER: YAŞASIN WAKANDABlack Panther: Yaşasın Wakanda, uluslarını tehdit eden dünya güçlerine karşı savaşmaya hazır olan Queen Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye ve Dora Milaje'nin hikayesini konu ediyor. Kral T'Challa'nın ölümünün ardından, onlara müdahale etmeye çalışan dünya güçleri ortaya çıkar. Uluslarını bu tehdite karşı korumaya kararlı olan Queen Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye ve Dora Milaje, savaşmak için hazırdır. Hayatlarının bir sonraki bölümüne geçen Wakanda halkı, bunu benimsemek için çabalar. Bu sırada War Dog Nakia ve Everett Ross'un yardımıyla bir araya gelen kahramanlar, Wakanda Krallığı için yeni bir yol çizmeye çalışır.

Yönetmen Ryan Coogler

Senarist Stan Lee, Ryan Coogler

Oyuncular: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Danai Gurira

 

https://youtu.be/WxlH-JV02BA

 

MÜSTAKBEL DAMAT

Müstakbel Damat, sevdiği kızı ailesinden istemek için yola koyulan bir damat adayının hikayesini konu ediyor. Sema ile Hasan evlenme planları yapan bir çiftir. Bunu için harekete geçen Hasan, Kıbrıslı bir ailenin kızı olan Sema'yı istemek için İstanbul''dan Kıbrıs'a doğru yola koyulur. Ancak damat adayı Hasan'ın Kıbrıs'a ayak basması, huzur dolu ada hayatının alt üst olmasına neden olur. Bu zamana kadar adada sakin bir yaşam süren aile, telaşlanınca ortalığını birbirine katan bir adam olan Hasan yüzünden birbirinden tuhaf durumlarla karşı karşıya kalır. 

Yönetmen İlker Ayrık

Senarist M. Serdar Fırat, Serhat Sarı

Oyuncular: İlker Ayrık, Erdal Özyağcılar, Hande Soral

 

https://youtu.be/Cibf-_0ipPg

 

TAMİRHANE

Yılmaz ve Müjdat, yetiştirme yurdunda büyüyen iki kader kardeşidir. Onlara, tıpkı kendileri gibi yetiştirme yurdunda büyüyen manevi babaları Erkan ve Bülent’ten boya ve kaporta dükkanı miras kalır. Bir gün yaşlı bir adamın arabasını iki sokak öteye bırakmak için yola çıkan Yılmaz ve Müjdat'ın hayatı, onları arabaya düz kontak yaparken gören ihtiyarın kalbinin dayanamasıyla bambaşka bir hal alır. Cesedi ne yapacaklarını bilemeyen ikili, sonunda cesedi yakıt tankına koymaya karar verirler. Rutin hayatlarına geri dönüp, araba boyamaya devam eden Yılmaz ve Müjdat, cesedin bulunduğu tanktan alınan tinerle boyanan arabaların daha iyi gözüktüğünü fark ederler.

Yönetmen Erkan Kolçak Köstendil

7 Haziran 2024 vizyonunda neler var? 7 Haziran 2024 vizyonunda neler var?

Senarist Bülent Şakrak

Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Nejat İşler

 

https://youtu.be/fsQQf96cM-M

 

KARLAR KRALİÇESİ VE PRENSES

Karlar Kraliçesi ve Prenses, herkesin dondurulmasına neden olan bir olayın çözümünü bulmak için zorlu bir maceraya atılan, Gerda ile Kai'nin hikayesini konu ediyor. Sessiz sakin bir kasabada yaşayan Gerda ile Kai, zorlu bir durumla karşı karşıyadır. İnsanlar nedeni bilinmeyen bir şeyden dolayı donmaktadır. Bu gizemli olayı çözüp, insanların eski haline gelmesini sağlamak isteyen ve harekete geçen Gerda ile Kai, bu süreçte kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur.

Yönetmen Andrey Korenkov, Aleksey Tsitsilin

Senarist Andrey Korenkov, Aleksey Tsitsilin

 

https://youtu.be/8lRHvASPMiU

 

NİLOYA

Niloya, süper kahraman olmaya özenen Niloya ve arkadaşlarının maceralarını konu ediyor. Niloya ve yakın arkadaşlarının en büyük isteği bir süper kahraman olmaktır. Bu yüzden de onlar basit kostümler ve makyajlar yapıp sık sık süper kahramancılık oyunu oynarlar. Yine süper kahramancılık oyunu oynadıkları bir gün, çevrelerinde gördükleri her şeye bir kahraman gözüyle bakıp, yardıma kimin ihtiyacı varsa onu kurtarmaya çalışırlar.

Yönetmen Arkın Aktaç

 

https://youtu.be/5ohgdUDjpWM

 

KLONDIKE

Klondike, kendilerini uluslararası bir uçak kazası felaketinin merkezinde bulan bir ailenin hikayesini konu ediyor. Irka, Ukrayna-Rusya sınırında yaşayan hamile bir kadındır. Irka'nın yaşadığı yer, ayrılıkçı gruplar tarafından kuşatılır ancak o yine de evini terk etmez. Genç kadın ve ailesi 17 Temmuz 2014 günü kendilerini uluslararası bir uçak kazası felaketinin merkezinde bulur.

Yönetmen Maryna Er Gorbach

Senarist Maryna Er Gorbach

Oyuncular: Oksana Cherkashyna, Evgeniy Efremov, Sergiy Shadrin

 

https://youtu.be/DBjreI6eN28

 

PARANOİDParanoid, birbirinden farklı karakterdeki iki kişinin, istanbul'da bulunan bir sanatoryumda başına gelen olayları konu ediyor.

Yönetmen Doğuş Arslan

Senarist Doğuş Arslan

Oyuncular: Emre Tetikel, Meryem Turan, Emre Karoğlu

 

https://youtu.be/ncYmMEA3e2M 
Editör: TE Bilisim