İLGİ MANYAĞIDünyanın En Kötü İnsanı'nın yapımcılarından hiç romantik olmayan bir komedi... Thomas ve Signe’nin sağlıksız ve rekabetçi ilişkisi Thomas’ın birden bire çağdaş sanat alanında atılım yapmasıyla daha kötü bir hal alır. Buna karşılık Signe kararlı bir şekilde dikkatleri ve sempatiyi üzerine çekerek statüsünü geri kazanmak için umutsuz bir çaba ile yeni bir persona yaratır.

Signe ve Thomas sağlıksız, rekabetçi bir ilişki içinde olan bir çiftir. Thomas bir anda çağdaş bir sanatçı olmayı başarıp, ün kazandığındaysa işler içinden çıkmaz bir hal alır. Çünkü bu duruma karşılık Signe, dikkat ve sempati çekmeye kararlı yeni bir kişilik yaratarak statüsünü geri kazanmak için umutsuz bir girişimde bulunur.

Yönetmen Kristoffer Borgli

Oyuncular: Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Fanny Vaager

https://youtu.be/_b6UVe0H3sY

 

HEP YEK 5: BİZİM ŞEYİMİZ Mİ ALTANHep Yek 5: Bizim Şeyimiz mi Altan, kendilerini hapishaneden yeni çıkan Ali Kapan ve adamlarından kurtarmaya çalışan Altan ile Gürkan'ın hikayesini konu ediyor.

Yönetmen Özgür Bakar

Senarist Bilal Kalyoncu

Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Önder Açıkbaş

https://youtu.be/4W0udgk_fWU

 

KABUS GECESİ: DİRİLİŞChase ve Laine, Laine'in "The Creeper" ve şehrin geçmişiyle ilgili rahatsız edici önseziler ve vizyonlar yaşamaya başladığı "Horror Hound" festivaline gider. Festival devam ederken ve kanlı eğlence çılgına dönerken, Laine 23 yıldır ilk kez doğaüstü bir şeyin çağrıldığına ve bunun merkezinde olduğuna inanır.

Bu hafta gösterimde olan filmler neler? Bu hafta gösterimde olan filmler neler?

Yönetmen Timo Vuorensola

Senarist Sean-Michael Argo

Oyuncular: Sydney Craven, Imran Adams, Jarreau Benjamin

Orijinal adı Jeepers Creepers Reborn

https://youtu.be/DItLUg1jk30

 

HAZİNEDevlet memuru olan Mesut, annesinin ölüm haberini alır ve cenazesine katılmak için yıllar önce ayrıldığı, doğup büyüdüğü kasabaya geri döner. Annesine karşı son görevini yerine getirmek için kasabaya gelen Mesut'un aklındaki tek şey, bir an önce İstanbul'a dönüp yarım kalan gönül meselesini tamamlamaktır. Ancak işler Mesut'un planladığı gibi gitmez ve düşündüğünden daha fazla köyde kalmak zorunda kalır. Bu sırada kardeşi Musa yüzünden bir define kazısına katılan Mesut, kendisini türlü maceraların içinde bulur.

Yönetmen Canbert Yerguz

Senarist Canbert Yerguz, Burak Yerlikaya

Oyuncular: Çağlar Çorumlu, Boran Kuzum, Şükran Ovalı

https://youtu.be/ZPG_QTQ1jRU

 

MAHALLEDEN ARKADAŞLAR2015 yılında yayımlanan "Mahalleden Arkadaşlar" kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda, kitabı da kaleme alan Selçuk Aydemir oturuyor. Filmin başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Alper Kul yer alıyor.

Yönetmen Selçuk Aydemir

Oyuncular: Alper Kul, Nurgül Yeşilçay, Murat Akkoyunlu

https://youtu.be/4u89-Ttn6A4

 

KESTİK!


Oscar Ödüllü Michael Hazanavichus'dan, 2022 Cannes Film Festivali'nin açılış filmi.

Terk edilmiş bir binada düşük bütçeli bir zombi filmi çekimleri sürerken, yönetmenin kaprisleri, ekibi ve oyuncuları giderek usandırmaktadır. Üstelik yönetmenin, filmi daha da gerçekçi kılmak için bir planı vardır: bina savaş zamanında japonların, ölüleri diriltmek için deneyler yaptığı alanın üzerine kurulmuş olduğu için söylentileri dolaşan gerçek bir zombi lanetini açığa çıkarmak. Çılgıncasına çekilmiş bir tek plan, yavaş yavaş kana ve ete susamış zombilere dönüşen set ekibi, peşlerine düşen yönetmen ve akıllara durgunluk veren bir son… Ya da daha fazlası?

Yönetmen Michel Hazanavicius

Oyuncular: Romain Duris, Bérénice Bejo, Grégory Gadebois

https://youtu.be/fh_dPhjlz1g

 

ASTRONOT KÖPEKLER: TROPİKAL MACERAAtlantik Okyanusu'nun tropik bölgelerinde gizemli ve tehlikeli bir girdap göründüğünde, astronotlar Belka ve Strelka, olayı araştırmakla görevlendirilir. Arkadaşlarının yardımıyla Belka ve Strelka, bir kez daha kahramanca hareket etmeli ve gezegeni kurtarmak için zorlu görevlerini başarıyla tamamlamalıdır.

Ünlü astronot köpekler BELKA ve STRELKA uzayda keşif görevindedir. Dünyamızdan acil durum mesajı alırlar. Atlantik Okyanusunun tropik bölgelerinde gizemli ve tehlikeli bir girdap görülmüştür. Astronot köpekler yeni görevleri için dünyaya dönmeli ve süper kahraman arkadaşlarının yardımıyla gezegeni kurtarma görevini tamamlamalıdır. Dünyaya dönmüşken tadını da çıkartmalıdırlar. BELKA ve STRELKA, uzaya giren ve güvenle Dünyaya geri dönen ilk hayvanlardır. BELKA ve STRELKA’NIN GERÇEK HİKAYESİ: 19 Ağustos 1960ta (yaklaşık 54 yıl oluyor) Sovyetler Birliği Sputnik 5i uzaya fırlattı. Gemide 42 fare, bir tavşan, birkaç meyve sineği, bazı bitkiler ve iki çok özel köpek vardı. BELKA ve STRELKA, uzaya giren ve güvenle Dünyaya geri dönen ilk hayvanlardır. İnsanların uzay macerasının geleceğinde aracı oldular. Hem BELKA hem de STRELKA’NIN vücutları ölümlerinden sonra korundu ve Moskovadaki Kozmonotlar Anıt Müzesi’nde sergilenmektedir SMİTHSONİAN Hava ve Uzay Dergisi’ne göre STRELKA^NIN yavrusu PUSHİNKA Sovyet Başbakanı NİKİTA KHRUSCHEV’İN eşi tarafından JACQUELİNE KENNEDY’E vermiş ve beyaz sarayda yaşamıştır.

 

Orijinal adı Belka i Strelka: Karibskaya tayna

https://youtu.be/a6oP1LHdu_0

 

ORMANOrman, hazine aramak için gittikleri yaylada beklenmedik durumlarla karşılaşan Dilara ve Yusuf'un yaşadıklarını konu ediyor.

Yönetmen Mohsen Rabiei

Senarist Mohsen Rabiei

Oyuncular: Beyza Nur Önispir, Selda Yeliz Nar, Gizem Çelebi

https://youtu.be/F58GpycHI0g