CADILAR BAYRAMI SONA ERİYORCadılar Bayramı Sona Eriyor'da, maskeli katil Michael Myers ve Laurie Strode arasındaki savaş sona eriyor. Cadılar Bayramı Öldürür’deki olaylarından dört yıl sonra torunu Allyson ile birlikte yaşayan Laurie, uzun süredir üzerinde çalıştığı, anılarını yazmayı tamamlar. O zamandan beri Michael Myers’dan hiç haber alınmamıştır. Yıllarca hayatını Michael’ın hayaletinin belirlemesine izin veren Laurie, artık hayatının kontrolünü eline alıp, korkularından ve öfkesinden kurtulmaya karar verir. Ancak Corey Cunningham adındaki bir adam, bakıcılığını yaptığı bir çocuğu öldürmekle suçlanınca, bu olay bir şiddet dalgası başlatır. Bu durum üzerine Laurie, son bir kez kontrol edemediği kötüyle yüzleşmek zorunda kalır.

Yönetmen David Gordon Green

Senarist Chris Bernier, John Carpenter

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Rohan Campbell

https://youtu.be/kFv7WLDBFCI

 

KADIN KRALKadın Kral, özellikle 18. yüzyıldan itibaren Batı Afrika'nın güçlü devletlerin biri haline gelen Dahomey Krallığı’nın tamamı kadınlardan oluşan askeri birliği Agojie’nin hikayesini konu ediyor. 1800’lerde Agojie adında tamamı kadınlardan oluşan askeri alay, Dahomey Afrika Krallığı’nı büyük bir beceri ve vahşilikle korumaktadır. General Nanisca, askerlerini hayatlarını alt üst etmek için çabalayan düşmanlara karşı savaşmak için eğitir.

Yönetmen Gina Prince-Bythewood

Oyuncular: Viola Davis, Thuso Mbedu, Lashana Lynch

https://youtu.be/vC6zzWrZC2o

 

ETKİLEYİCİEtkileyici, maskeli bir adam tarafından kaçırılan bir sosyal medya fenomeninin yaşadıklarını konu ediyor. Amigo kız Kelly, okulunda popüler olduğu gibi aynı zamanda sosyal medya fenomenidir. Onun hayatı, maskeli bir adam tarafından kaçırılmasıyla kabusa döner. Kelly'nin hayatta kalmasının tek koşulu, sosyal medyada meydan okuyup, istenilen beğeni sayısına ulaşmaktır. Zamana karşı ölüm kalım savaşı içinde olan Kelly, sadece kendi hayatı için değil, kendisi gibi rehin alınan diğer kadınlar için de savaşmak zorunda kalır.

Yönetmen Jamie Bailey

Oyuncular: Simon Phillips, Anne-Carolyne Binette, Caylin Turner

https://youtu.be/qMMCa_wkgRM

 

GULLIVER DÖNÜYORGulliver Dönüyor, türlü zorlukların üstesinden gelmeye çalışan Gulliver ve arkadaşlarının maceralarını konu ediyor. Lilliput halkı, kendilerine yardım etmesi için Gulliver'e bir mektup gönderir. Aldığı acil çağrının ardından adada tuhaf değişikliklerin meydana geldiğini gören Gulliver ve arkadaşları, kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur. Olağanüstü bir kasırganın içine çekilen Gulliver ve arkadaşları, kurnaz düşmanlar ve zorlu kovalamacalarla boğuşur. Ancak onların arasındaki sevgi bağı ve dostlukları, birlikte karşılarına çıkan her engeli aşmalarını sağlar.

HAFTANIN FİLMLERİ HAFTANIN FİLMLERİ

Yönetmen Ilya Maksimov

Senarist Volodymyr Zelenskyy, Michael Ryan

Oyuncular: Tyler Bunch, Wayne Grayson, Alyson Leigh Rosenfeld

https://youtu.be/I9LKCjBwblg

 

HARAHara, sevdiği atın satılması ve ebeveynlerinin ayrılığıyla mücadele eden bir kızın yaşadıklarını konu ediyor. Beste, babasının veteriner olmasının etkisiyle atlarla iç içe büyür. Ancak çiftliğin yeni patronu, çiftliği kapatmaya karar verir ve atlar teker teker satılmaya başlar. Beste için yıkıcı olan bu süreçte, anne ve babası da ayrılma kararı alır. Genç kız, bir yandan sevdiği at Turagay’ın satılması, bir yandan da ailesinin ayrılma kararı ile yaşadığı zor sürecin üstesinden gelmeye çalışır.

Yönetmen Atalay Taşdiken

Senarist Atalay Taşdiken

Oyuncular: Serkan Ercan, Nehir Erdoğan, Dolunay Soysert

https://youtu.be/PjbbHWXRK4Q

 

KURTARICIKurtarıcı, oğullarının evdeki değerli eşyaları sattığını öğrenen bir ailenin hikayesini konu ediyor. Abel ve Marianne, 13 yaşındaki oğulları ile birlikte sıradan bir hayat yaşayan bir çiftir. Ancak bir gün çift, oğulları ile ilgili beklenmedik bir şey keşfeder. 13 yaşındaki çocuk, gezegeni kurtaracağına inandığı Afrika'daki gizli bir ekolojik projeyi finanse etmek istemektedir ve bu amaçla ailenin değerli eşyalarını satar.

Yönetmen Louis Garrel

Oyuncular: Lionel Dray, Laetitia Casta, Joseph Engel

https://youtu.be/qlAJAK6J49I

 

SHIN ULTRAMAN
Shin Ultraman, dev canavarlarla mücadele eden ve bu süreçte beklenmedik bir müttefik bulan SSSP birminin hikayesini konu ediyor. "S-sınıfı türler" olarak bilinen dev, şiddetli canavarların ortaya çıkar. Bu durum üzerine Japon hükümeti, onları nasıl yeneceklerini araştırmaları için SSSP'yi kurar. Canavarların saldırısı altından olan SSSP, bu zorlu savaşta gümüş dev ULTRAMAN’dan destek görür. ULTRAMAN’ın sırrı nedir ve neden insanlara yardım etmektedir?

Yönetmen Shinji Higuchi

Senarist Hideaki Anno

Oyuncular: Takumi Saitoh, Masami Nagasawa, Hidetoshi Nishijima

https://youtu.be/eYr0Swpmx_E

 

SEVMEDİM DEMESevmedim Deme, birbirlerini tanımasalar da aynı amaç uğruna mücadele eden ve müziğin birleştirici gücü sayesinde birbirleriyle yolu kesişen iki kişinin hikayesini konu ediyor.

Mahzen Yapım ve Netd’nin ortak yapımcılığını üstlendiği “Sevmedim Deme”, Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut’un hikayelerini paylaşmak için beyaz perdede olacak. Kitlelerin gönlünü fetheden Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut şarkılarıyla bezeli; vazgeçmemenin, kendine inanmanın, mücadele etmenin ve çok çalışmanın insanı nerelere taşıyacağının anlatıldığı "Sevmedim Deme", yürek burkan, göz yaşartan hikayesinin yanı sıra umut da aşılayacak.

Yönetmen Burak Kuka

Senarist Eylül İdiman

Oyuncular: Kurtuluş Kuş, Burak Bulut, Ceyda Ateş

https://youtu.be/PQHH_e33S08