ÜÇ BİN YILLIK BEKLEYİŞÜç Bin Yıllık Bekleyiş, kavanoza hapsedilen bir Cin ile yolları kesişmesiyle hayatı bambaşka bir hal alan Alithea'nın hikayesini konu ediyor.

Bir bilgin olan Alithea’nın yolu bir gün kavanoza hapsedilen bir Cin ile kesişir. İkisi, İstanbul’da bir otel odasında sohbet etmeye başlar. Özgürlüğüne kavuşmak isteyen Cin, Alithea’yı kendisine yardımcı olması için ikna etmeye çalışır. Cin, Alithea’nın yardımcı olması karşılığında onun üç dileğini gerçekleştirmesi yönünde bir vaatte bulunur. Teklifi kabul edip Cin’e yardım eden Alithea'nın dilekleri, zaman içinde yirmi yıl atlamayla sonuçlanır. Bu süreçte ikisi birbirlerine karşı beklenmedik duygular geliştirir.

Yönetmen George Miller

Senarist George Miller, A.S. Byatt

Oyuncular: Idris Elba, Tilda Swinton, Aamito Lagum

https://youtu.be/d8sCfm2PCuU

 

CENNETE BİLETCennete Bilet, hayatının aşkını bulduğuna inanan kızlarına engel olmak için birlikte hareket etmek zorunda kalan eski bir karı kocanın hikayesini konu ediyor. Kısa bir süre önce Chicago Üniversitesi'nden mezun olan Wren Butler, ey yakın arkadaşı Lily ile Bali’ye gider. Burada yaşayan bir adamla tanışan Lily, ani bir evlilik kararı alır. Bunun üzerine Lily’nin ebeveynleri, kendilerinin 25 yıl önce yaptığı hatayı çocuklarının yapmasını engellemek için harekete geçer. Bu sırada düğün hazırlıkları için Bali’de kalan Wren de hayatının aşkı ile karşılaşır.

Yönetmen Ol Parker

Senarist Ol Parker, Daniel Pipski

Oyuncular: George Clooney, Julia Roberts, Kaitlyn Dever

https://youtu.be/bymh6SxsZxY

 

MOONAGE DAYDREAMMoonage Daydream, efsanevi müzisyen David Bowie’nin hayatına odaklanıyor.

David Bowie'nin sanat ve müzik serüveninin anlatıldığı belgeselde, daha önce yayınlanmamış konser ve performans görüntüleri ve kişisel arşiv görüntülerine yer veriliyor.

Yönetmen Brett Morgen

Senarist Brett Morgen

Oyuncular: David Bowie

https://youtu.be/d2kjQtZd4fU

 

PETER VON KANTPeter von Kant, ünlü film yönetmeni Peter'in hayatına odaklanıyor. Ünlü başarılı yönetmen Peter Von Kant, kötü davrandığı ve bunu yapmaktan da keyif aldığı asistanı Karl ile birlikte yaşamaktadır. Peter, bir gün aktris Sidonie sayesinde, mütevazı genç bir adam olan Amir ile tanışır. Amir'e aşık olan Peter, ona dairesini paylaşmayı ve sinemaya girmesine yardımcı olmayı teklif eder.

Yönetmen François Ozon

Senarist Rainer Werner Fassbinder, François Ozon

Oyuncular: Denis Ménochet, Isabelle Adjani, Khalil Gharbia

https://youtu.be/Zw60seWFtsM

 

DRAGON BALL SUPER: SUPER HERODragon Ball Super: Super Hero, Red Ribbon Army tarafından yaratılan iki yeni androide karşı savaşan Piccolo ve Son Gohan'ın hikayesini konu ediyor. Son Goku, yıllar önce Red Ribbon Ordusu’nu yok eder. Ancak isimsiz mülteciler, ordunun asil ruhunu devam ettireye çalışır ve bu amaçla son Androidleri Gamma 1 ve Gamma 2'yi yaratır. Kendilerini "Süper Kahramanlar" olarak ilan eden Androidler, Piccolo ve Son Gohan'a karşı bir saldırı başlatır. Büyük bir tehlikenin yaklaşmasıyla, Süper Kahramanları harekete geçirmenin vakti gelir.

Yönetmen Tetsuro Kodama

Senarist Akira Toriyama, Akira Toriyama

Oyuncular: Masako Nozawa, Masako Nozawa, Toshio Furukawa

https://youtu.be/phruCHLBZqE

 

DOKUNMA HURDACININ KIZIHediye, hurdacılık yaparak geçinmeye çalışan, fakir bir ailenin kızıdır. İlçe kaymakamının yardımları sayesinde eğitimini tamamlayan Hediye, öğretmen olur. Travmaları olan bir kadın olan Hediye, bir gün rahatsızlanan öğrencisi Kader’i hastaneye götürdüğünde onun kanser olduğunu öğrenir. Kader’in iyileşebilmesinin tek yolu ilik nakli olmasıdır ve bu sırada Hediye’nin uygun donör olduğu ortaya çıkar. Donör olmayı kabul eden Hediye, bu sırada hayatını değiştirecek bir şey öğrenir. Kader, çocukken Hediye’ye tecavüz eden Can’ın kızıdır. Zor bir kararla karşı karşıya olan Hediye, geçmişini bir kenara bırakıp masum bir çocuğa yardım edecek midir?

Yönetmen Hakan Gürtop

Senarist Hülya Kılıç, Erdal Babur

Oyuncular: Abidin Yerebakan, Betül Şahin, Belma Mamati

https://youtu.be/_cWImq4CnR8

HAFTANIN FİLMLERİ HAFTANIN FİLMLERİ

 

BURÇLARBurçlar, astrolojiye takıntılı olan genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Genç bir kadın olan Burcu, başarılı bir iş insanıdır. Onun hayattaki tek takıntısı astrolojidir. Burcu'dan hoşlanan Sinan, genç kadını etkileyebilmek için türlü planlar yapar. Ancak 'burçlar masası' Sinan'ın planlarının gerçekleşmesine izin vermez. Onun bambaşka planları vardır. Gerçek aşkın savunucusu olan 'burçlar masası', Burcu'yu her sabah farklı bir burca uyandırır.

Yönetmen Devrim Yalçın

Senarist Ebru Erten

Oyuncular: Ali Ersan Duru, Gözde Mutluer, Ferman Akgül

https://youtu.be/k14f0GyUENg

 

CÂNNCânn, kendisine birtakım varlıkların musallat olmasıyla hayatı kararan genç bir kızın hikayesini konu ediyor.

Beren, üniversite sınavına hazırlanan genç bir kızdır. Katıldığı kamptan dönen Beren, aniden hastalanır. Bu sırada babası Salih iş için yurt dışındadır ve onu öz evladı gibi seven üvey annesi Nurdan, ona iyi geleceğini düşünerek ağabeyi Doğu'yu yanlarına çağırır. Ancak Doğu ve eşi Nergis'in gelmesinden kısa bir süre sonra herkesin hayatını derinden etkileyecek olaylar meydana gelir. Çünkü Beren, kendisine yapılan büyü nedeniyle fiziksel ve psikolojik olarak hastalanmıştır.

Yönetmen Eren Ergin

Senarist Eren Ergin

Oyuncular: Alihan Demirbilek, Sahra Yalçın, Ekrem Türker

https://youtu.be/Zre4icbwWTo