DAVETDavet, varlığını yeni öğrendiği akrabalarının davetine katıldıktan sonra kendisini bir hayatta kalma mücadelesi içinde bulan bir kadının hikayesini konu ediyor. Hiç akrabası olmadığını bilen Evie, annesinin ölümünden sonra DNA testi yaptırmaya karar verir. Bu sayede Evie, varlığından haberdar olmadığı bir kuzeninin olduğunu öğrenir. Bir anda yeni bir aileye sahip olan Evie, onlar tarafından İngiliz kırsalında gerçekleşecek bir düğüne davet edilir. Gösterişli düğüne katılan Evie, burada aristokrat ev sahibi ile yakınlaşır. Başlarda her şey yolunda gitse de, ailenin geçmişindeki sırlar ortaya çıktıkça bu yolculuk Evie için bir kabusa döner.

Yönetmen Jessica M. Thompson

Senarist Blair Butler, Blair Butler

Oyuncular: Nathalie Emmanuel, Thomas Doherty, Alana Boden

Bu hafta hangi filimler var... Bu hafta hangi filimler var...

https://youtu.be/O1a9KVMNcrQ

 

CANAVARCanavar, yaralarını sarmak için çıktıkları tatilde kendilerini bir ölüm kalım savaşı içinde bulan bir ailenin hikayesini konu ediyor. Dr. Nate Daniels, kısa bir süre önce karısını vefatıyla sarsılır. Yaşadığı acının üstesinden gelmeye çalışan Nate, kızları Meredith ve Norah ile birlikte karısıyla tanıştığı Güney Afrika'ya gider. Uzun süre önce planlanan bu gezide onlar, vahşi hayat biyoloğu olan eski aile dostları Martin Battles’ın yönettiği doğal hayat alanına giderler. Onların iyileşmek için çıktıkları bu yolculuk, kana susamış avcılardan kaçan bir aslanın peşlerine düşmesiyle kabusa dönüşür. Nate ve kızları, aslandan kurtulmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Yönetmen Baltasar Kormákur

Senarist Ryan Engle, Jaime Primak Sullivan

Oyuncular: Idris Elba, Sharlto Copley, Iyana Halley

https://youtu.be/2oBLXhQZovw

 

HAZİNE AVCISININ MACERALARI VE ZÜMRÜT TABLETArkeolog olan Tad’in en büyük isteği, meslektaşlarının onu kabul etmesidir. Ancak sürekli kaza yapması buna engel olur. Bir gün yanlışlıkla nadir bulunan bir lahiti tahrip eden Tad, bir sihirin gerçekleşmesine neden olur ve bu arkadaşlarının hayatını tehlikeye sokar. Jeff ve Belzoni’nin mumyayı kurtarmasından sonra Tad ile Sara, Zümrüt Tablet’in lanetine son vermenin yolunu arar ve bunun için dünyanın uzak köşelerine seyahet etmek zorunda kalırlar.

Yönetmen Enrique Gato

Senarist Manuel Burque, Josep Gatell

Oyuncular: Oscar Barberán, Luis Posada, Michelle Jenner

https://youtu.be/wS_AWUjp6Mo

 

BIÇAĞIN İKİ YÜZÜBıçağın İki Yüzü, şuanki kız arkadaşı Sarah’ın eski ev arkadaşı ve eski sevgilisi olan Francois ile bir araya gelen Jean'in yaşadıklarını konu ediyor. Birbirini seven bir çift olan Sarah ve Jean, yıllardır birlikte yaşar. Asla sönmeyen arzuları ile mutlu bir ilişki sürdüren çift, birbirlerine koşulsuz güvenir. Ancak onların hayatı, François'in hayatlarına girmesiyle bambaşka bir hal alır. Kendisini Jean ile tanıştıran François, yıllar önce Jean için terk edilen Sarah'ın eski sevgilisidir.

Yönetmen Claire Denis

Senarist Claire Denis, Christine Angot

Oyuncular: Juliette Binoche, Vincent Lindon, Grégoire Colin

https://youtu.be/Zx44CqMrtR0

 

SANRISanrı, küçük bir kızın bakıcısı olarak iş bulduktan sonra kendisini beklenmedik olayların içinde bulan genç bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Maddi sıkıntılar yaşayan Yasemin, iş arayışındadır. İş bulma kurumuna başvuran Yasemin, bir gün kendisine göre bir iş olduğu haberini alır. Şehir dışında yaşayan bir aile, 9 yaşındaki kızları için bakıcı aramaktadır. İşe kabul edilen Yasemin, eve yerleştikten bir süre sonra bazı doğa üstü olaylara şahit olmaya başlar. Yaşananlara anlam vermeye çalışan Yasemin, geceleri gördüğü kabuslar nedeniyle zor zamanlar yaşamaya başlar.

Yönetmen Onur Bilgin

Senarist Onur Bilgin, Avni Avcı

Oyuncular: Neşe Erkal, Halit Şahin, Nehir Kamalı

https://youtu.be/nAXJAOvE02s

 

YALANCI ŞAHİTYalancı Şahitlik yapan Ali Cengiz Dönmez, hayatının en zorlu davası ile karşı karşıyadır. Zor bir seçimle karşı karşıya olan Ali Cengiz Dönmez, ya hayatının aşkını ya da bir mafyayı seçmek zorundadır. Ali Cengiz Dönmez bu süreçte kendisini türlü maceraların içinde bulur.

Yönetmen Bilal Kalyoncu

Senarist Koray Yeltekin

Oyuncular: Algı Eke, İnan Ulaş Torun, Onur Sermik

https://youtu.be/t2J69Mgdlxs

 

8-08-0, tarihinde ilk kez İngiltere ile karşılaşacak Türk Milli futbol takımının hikayesini konu ediyor. Giray Turan'ın teknik direkörü olduğu Türk Milli futbol takımı, tarihinde ilk defa İngiltere ile karşılacaktır. Futbolcular, motive bir şekilde maça hazırlanırken, kamuoyu da heyecanla maçı beklemektedir. Ancak maç günü gelip çattığında, durum hiç de onların düşündüğü gibi olmaz. Bundan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacakır. Çünkü 90 dakikanın sonunda maçı sekiz sıfır sonuçla İngiltere kazanır.

Yönetmen Uğur Güzel

Senarist Uğur Güzel

Oyuncular: Arif Sevimli, Mustafa Yavuz, Aydoğan Temel

https://youtu.be/W7HRYnVmfsk