FREDDY’NİN PİZZA DÜKKANINDA BEŞ GECEFreddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece, gece vardiyasında çalışan bir güvenlik görevlisinin yaşadıklarını konu ediyor. Freddy Fazbear's Pizza, fantezi ve eğlencenin hayat bulduğu bir aile restoranıdır. Sorunlu bir güvenlik görevlisi olan Mike Schmidt, Freddy Fazbear's Pizza’da çalışmaya başlar. Gece vardiyasında çalışan Mike, işinin kolay geçeceğini düşünür. Ancak Mike işteki ilk gecesinde, gece vardiyasının üstesinden gelmenin sandığı kadar kolay olmayacağını anlar. Gecenin karanlığı çöktüğünde, karanlık ve ölümcül bir sır ortaya çıkar; animatronik bebekler canlanır, psikopat katillere dönüşür ve şiddetli bir cinayet serisine başlar.

Yönetmen Emma Tammi

Senarist Scott Cawthon, Emma Tammi

Oyuncular: Josh Hutcherson, Piper Rubio, Elizabeth Lail

https://youtu.be/4CXnOgvCsNY?si=cFwAFyGjogbtyWAP

 

ATATÜRK 1881-1919Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı "Atatürk 1881 - 1919", yetim bir çocukken bir kahraman dönüşen Atatürk'ün hayat hikayesini konu ediyor. Serinin ilk filminde, Mustafa Kemal'in milli mücadelenin lideri olmaya giden basamakları tırmandığı dönemler konu ediliyor.

Yönetmen Mehmet Ada Öztekin

Senarist Necati Şahin

Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Songül Öden, Mehmet Günsür

https://youtu.be/_8f7dkZYdkg?si=fD8qmOESQV_Lc2v0

 

BİR DÜŞÜŞÜN ANATOMİSİBir Düşüşün Anatomisi, annesinin şüpheli olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Sandra, Samuel ve 11 yaşındaki görme engelli oğulları Daniel bir yıldır dağlarda her şeyden uzak bir yaşam sürer. Bir gün Samuel, evlerinin önünde ölü bulunur ve bu şüpheli ölüm ile ilgili soruşturma başlatılır. Sandra, şüpheleri olmasına rağmen kısa süre sonra suçlanır; intihar mı, cinayet mi? Bir yıl sonra Daniel, annesi aleyhine açılan ve çiftin kelimenin tam anlamıyla parçalara ayrıldığı mahkeme duruşmasına katılır.

Yönetmen Justine Triet

Senarist Justine Triet, Arthur Harari

Oyuncular: Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner

https://youtu.be/BjrfoafH7P0?si=eUPGoovMZ3Fr2eRm

 

TAYLOR SWİFT: THE ERAS TOURTaylor Swift: The Eras Tour, 2006 yılında çıkardığı ilk albümüyle müzik kariyerine başlayan Gɾammy Ödülü şarkıcı Taylor Swift'in nefes kesen turnesinin sinematik yorumunu gözler önüne seriyor. Yapım, Swift'in 57'den fazla etkinlikte biletlerinin tamamen tükendiği ve hayranlarının 17 yıllık sanat kariyeriyle buluştuğu ünlü uluslararası turnesini deneyimleme fırsatı sunuyor. İzlerken Taylor Swift Eras turnuvasının giysilerini ve bilekliklerini giymen önerilir!

Yönetmen Sam Wrench

Oyuncular: Taylor Swift

https://youtu.be/KudedLV0tP0?si=9aigo3m7V6AW8exj

 

YÜZ YÜZEYüz Yüze, evliliklerinde yaşadıkları sorunlara ailelerini de dahil eden bir çiftin yaşadıklarını konu ediyor. Evli bir çift yaşadıkları tartışmaları bir sonuca vardıramayınca, duruma müdahale etmeleri için ailelerini devreye sokmaya karar verirler. Ancak onların araya girmesiyle anlaşmazlık iyice büyür. Tarafların çatışması sırasında apartmanın kapı kilidi bozulur ve herkes içeride kitli kaldığında işler çığrından çıkar.

Yönetmen Waleed El Halfawy

Oyuncular: Mohamed Mamdouh, Amina Khalil, Asmaa Galal

https://youtu.be/fj8nnfn_JQg?si=GRLrsB24bOMspvNO

 

Bu hafta vizyona girecek filmler neler? Bu hafta vizyona girecek filmler neler?

ZİR-İ CİN 2Zir-i Cin 2, cin vakaları yaşanan bir yere araştırma yapmaya giden bir adamın hikayesini konu ediyor. Kanlıbıçkı köyünde cin vakaları yaşandığını duyan Tarık, olayları araştırmak için Yusuf Hoca'yı bulur. Birçok cin vakasını çözen Yusuf Hoca, bu sayede birçok insanın hayatını kurtarır. Köy muhtarı Ali Rıza'nu kızına büyü yapıldığını öğrenen Tarık ile Yusuf, bu olayı çözmek için birlikte harekete geçer. Tarık'ın da isteğiyle olayarları kayıt altına almaya karar verirler. Yaşanan olaylar tam bir cinnet vakası olarak kayıt altına alınır.

Yönetmen Burak Küçük

Senarist Burak Küçük

Oyuncular: Ekrem Kayhan, Feyza Ayan, Tahsin Macit

https://youtu.be/HRE-9tmmmos?si=s0HRVvqKW0zkNAy5 
Editör: TE Bilisim