Ardı sıra padişahların yürüdüğü bir kulun hikayesi…

Farklı hikayesi, etkileyici prodüksiyonu ve muhteşem oyuncu kadrosuyla TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı boyunca hafta içi her akşam 23.45’te izleyici ile buluşmaya hazırlanan Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisinden ilk tanıtım yayınlandı. Yayınlandıktan kısa süre sonra sosyal medyada büyük yankı uyandıran tanıtım binlerce beğeni ve birçok yorum aldı.

Yayınlanan ilk tanıtımda, Mahmud’a yöneltilen “Nereden gelir, nereye gidersiniz?” sorusuna Mahmud’un “Ben de kendime bunu sual ederim, nereden gelir nereye giderim diye…” cevabı merak uyandırırken, dizinin büyük prodüksiyonu dikkatleri üzerine çekti. Dizinin müzikleri ise izleyiciye duygusal anlar yaşattı.

“Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu” dizisinin konusu ise şöyle;

Bıçakçı ve Karlıca aileleri arasında neler yaşanacak? Bıçakçı ve Karlıca aileleri arasında neler yaşanacak?

Mahmud, Kahire’den Bursa’ya kadı naibi olarak atanır. Şehirde adaletin tesisi için Kadı Nazırzade ile birlikte çalışırken, Şeyh Üftade ile tanışır. Kadı olma hayalleri kurmuş ve bunu başarmıştır. Ancak Üftade hazretleri ona bambaşka bir hayatın kapılarını aralayacaktır…

Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın üstlendiği, senaryosunu İsa Yıldız, Uhud Tekin ve Abdülselam Durmaz’ın kaleme aldığı dizinin başrolünü Rüzgar Aksoy üstlenirken, dizinin kadrosunda ayrıca Cem Kurtoğlu, Duygu Gürcan, Hakan Örge ve Tuğba Melis Türk gibi başarılı isimler yer alıyor.

KÜNYE

Yapımcı: Mehmet Bozdağ

Senaryo: İsa Yıldız, Uhud Tekin, Abdülselam Durmaz

Yönetmen: Kamil Aydın

Oyuncular: Rüzgar Aksoy (Aziz Mahmud Hüdayi), Cem Kurtoğlu (Üftade), Duygu Gürcan (Safiye), Hakan Örge (Dilaver), Tuğba Melis Türk (Zişan), Yaşar Aydınlıoğlu (Nazırzade), Barış Başar (Yosef), Nadir Ersoy (Sermüderris Yusuf Hoca), Salih Bayraktar (Mustafa Hoca), Burak Alp Yenilmez (Subaşı Doğan), Furkan Karaca (Mustafa), Mert İnce (Mehmed), Aydın Şentürk (Beyoğlu Rıfat), Onurcan Kaplan (Orhan), Denizhan Kınacıgil (Muhammed), Anıl Dal (Subaşı Oğuz), Efe Berke Yılmaztürk (Yusuf), Nizamettin Özkaya (İpekçi Emini Tahir)

Merakla beklenen ‘Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu’ Ramazan’da TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Editör: Anibal Güleroğlu