Bu sene 16. yaşını kutlayan Istanbul Concept4 - 25 Kasım tarihleri arasında Amerikalı sanatçı Gabrielle Reeves'i ağırlıyor.

Gabrielle Reeves, akademik eğitimlerini yurt dışında tamamlamış, ardından Türkiye’ye gelerek İstanbul’da yaşamaya başlamış Amerikalı bir sanatçı. 2019 ve 2021 yıllarında Istanbul Concept Galleryde iki kişisel sergi açan Reeves, “En Tuhaf Maceralar” isimli üçüncü kişisel sergisi ile yine aynı galeride sanatseverlerle buluşuyor.

Gabrielle Reeves, üçüncü kişisel sergisi “En Tuhaf Maceralar”da büyük ölçüde unutulmuş tarihsel bağlamdaki kadın deneyimini ifade ediyor. Birey ve kadın olarak var olma sürecini; değişim/dönüşüm/gelişimi eserleri aracılığıyla izleyiciye aktarıyor.  Sergide odaklandığı yerler kendi deyimiyle doğup, büyüdüğü Amerika/Wyoming ve ardından yerleştiği Türkiye.  Resimler ve çizimler; oyun, aile ve mekânın tarihinin, kişisel geçmişine içkinliğini ifade ediyor. Sanatçının üçüncü kişisel sergisindeki eserler hem “tehlikeli unsurlar”la hem de toplumsal uyumla etkileşen vahşilik ve oyun arasındaki alanı keşfe çıkıyor.

Gabrielle Reeves’in En Tuhaf Maceralar sergisi 25 Kasım’a kadar pazar-pazartesi günleri hariç̧, her gün 12:00-19:00 saatleri arasında ya da mesai saatleri dışında özel randevuyla Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sokak’ta bulunan Istanbul Concept Gallery’de izlenebilir.


Sanatçı Gabrielle Reeves Hakkında:

Gabrielle Reeves Casper, Wyoming'den multidisipliner bir görsel sanatçı.

Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri sahiplerini bulacak Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri sahiplerini bulacak

Çalışmaları Wyoming-Big Horn Brinton Müzesi, Wyoming-Casper Nicolaysen Sanat Müzesi, Güney Dakota-Rapid City Dahl Sanat Merkezi, Portekiz-Lizbon Zaratan Contemporary ve İstanbul’da Istanbul Concept Gallery’de gerçekleşen kişisel sergilerde sanat severlere sunuldu.

Eserleri ayrıca, Istanbul Concept Gallery’de “Kayıp Formlar”, Brinton Müzesi'nde “Brinton 101”, İstanbul Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nde “Le Printemps des Artistes” gibi karma sergilerde de yer aldı.

Reeves’in eserleri, Nicolaysen Sanat Müzesi, Kapadokya Güray Müzesi ve Laramie-Wyoming Üniversitesi Kampüsü dahil olmak üzere birçok kalıcı koleksiyonda yer almaktadır. 2014 yılından bu yana İstanbul'da sanat eğitimi de veren sanatçı çalışmalarına İstanbul ve Wyoming'deki atölyelerinde devam etmektedir.

Editör: TE Bilisim