TRT, milli kültürümüzün sürdürülmesine ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" düzenliyor. 15 günde bir farklı bir şehirde, halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek olan konserlerin programı belli oldu. Erzurum, Gaziantep, Niğde ve Samsun’da düzenlenecek "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri"; TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den de canlı yayınla izleyici ve dinleyicilerle buluşacak.

TRT, milli kültürümüzün sürdürülmesine ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla kuruluşunun 60. yılı kapsamında "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" düzenliyor. 16 Mayıs Perşembe günü itibarıyla 15 günde bir farklı bir şehirde ücretsiz ve halka açık olarak düzenlenecek konserlerin takvimi belli oldu. 16 Mayıs Perşembe günü saat 21.15’te Erzurum’da gerçekleşecek "TRT Sanatçıları Şehir Konserleri" programı, ayrıca TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den de canlı yayınla izleyici ve dinleyicilerle buluşacak.

Konser programlarında; Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çoksesli Müzikler Müdürlüklerinde görevli TRT ses ve saz sanatçıları sahne alacak. 15 günde bir periyotlarla devam edecek olan konserlerin ilki 16 Mayıs Perşembe günü saat 21.15’te Erzurum Atatürk Üniversitesi “15 Temmuz Millî İrade Salonu”nda halka açık olarak gerçekleşecek. Şef Mustafa Acar yönetiminde gerçekleşecek konserde; Tuncay Kemertaş, Ayşen Birgör, Semra Algül Oflas, Nazlı Kanaat, Zafer Albayrak, Alper Diler ve Adile Kurt Karatepe sahne alacak.

“TRT Sanatçıları Şehir Konserleri” programı ise şöyle;

16 Mayıs Perşembe -  Erzurum

30 Mayıs Perşembe - Gaziantep

13 Haziran Perşembe - Niğde

MSDT'den 'Babamın Şarkıları' CRR'de! MSDT'den 'Babamın Şarkıları' CRR'de!

27 Haziran Perşembe - Samsun

Editör: Anibal Güleroğlu