SEZONUN EN İDDİALI OYUNLARINDAN EKSİKE, 31 EKİM’DE MAXIMUM UNIQ BOX’TA SEYİRCİLİ GALA!

Aksel Bonfil’in yazıp yönettiği, Levent Can, Hande Doğandemir ve Erdem Kaynarca’nın rol aldığı, Kadar yapımı “Eksik” oyununun seyircili galası, 31 Ekim Çarşamba akşamı 21.00’de bom! gazetenin katkılarıyla Maximum UNIQ Box’ta gerçekleşecek! Oyun, erkeklerin güçlü görüntüleri altında saklanan çaresizliği, omuzlarındaki yükü ve kadınların olmadığı bir dünyada hayatla başa çıkamayışlarını hem gülümseten hem de hüzünlendiren bir dille ele alıyor. Baba-oğul çatışmasının odağında, kişilerin aralarındaki sevgiye rağmen birbirlerini ve kendilerini incitebildikleri “iletişimsiz” ilişkiler üzerine derinlikli, akıcı ve güçlü anlatımıyla “Eksik”, tiyatroda yerli metinlerin önemini bir kez daha ortaya koyuyor.


Datça’da hiçliğin ortasında bir çiftlik evi… Vazgeçmiş bir baba, çabalayan bir oğul ve yorgun bir sevgili... Yılın en sıcak günü… Metin, annesinin bir trafik kazası sonucu komada olduğunu haber vermek için babası Kartal’ın yanına, Datça’daki çiftlik evine gelir. Kartal sıcaklardan, Derya telefonun çekmemesinden yakınır. Metin’in ise tek isteği hayatındaki ilişkileri yoluna koymaktır. Yirmi dört saat içinde her şey tepetaklak olur. Geçmişten gelen sırlar, aile içi hesaplaşmalar, gidenler, kalanlar ve zaten hep eksik olanlar… Dramatik ama aynı zamanda komik bir aile olma çabası… Hepimizinki gibi…


Aksel Bonfil’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu “Eksik”te sahneyi Levent Can, Hande Doğandemir ve Erdem Kaynarca paylaşıyor. Yapımcılığını Begüm Ertuğrul’un, uygulayıcı yapımcılığını Omnia’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı Berçin Mayruk’un, ışık tasarımı Alev Topal’ın, müzikleri ise Tayfun Karatekin’in imzasını taşıyor. Tek perdelik “Eksik”, Kadar’ın ilk tiyatro oyunu olarak Arkas Holding, Jungle Kreatif, Mey|Diageo, Ares Media, Altınyıldız Classics ve BMS Mobilya’nın kurumsal destekleriyle sahneye konuyor.

 

Tarihi Sarnıçta Görkemli Karma Sergi Tarihi Sarnıçta Görkemli Karma Sergi
“Eksik”in 31 Ekim 2023 Salı akşamı saat 21.00’de Maximum UNIQ Box’ta gerçekleşecek seyircili galası için biletler Biletix’ten ve tiyatrolar.com.tr’den temin edilebilir.   
Editör: TE Bilisim