TRT 1’in uzun yıllar sonra yurtdışında çekilen ve büyük beğeni toplayan dizisi “Balkan Ninnisi”, her hafta izleyicilerin buluşma ilgi odağı oluyor. Dizinin yeni bölümü yeni gününde 20 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

Çekimleri Üsküp’te devam eden “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta oyuncu kadrosunun müthiş performansları ve Balkan müziğinin sevilen örnekleriyle de büyük ilgi görüyor. 

imkansız aşklar ve küllenen sevdalar için yeni umutlar var mı?

 “Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

Önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tekrar bir araya gelen Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri ekranlara yansıtan Balkan Ninnisi’nin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı ve Evrim Yöney üstleniyor. 

Senaryosunu Uğur Uzunok, Abdülhamid Işık, İdris Meydi, Alev Uzma, Ozan Ayaz ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizinin büyük beğeni toplayan müziklerini Alper Atakan yapıyor.  

Eğlenmenin Yaşı Var Mıdır? Eğlenmenin Yaşı Var Mıdır?

Balkan Ninnisi”nin, yeni gününde 20 Ekim Perşembe akşamı TRT 1’de yayınlanacak 16.  Bölüm özeti ise şöyle:

“Ertan ve Jovanka, tüm geçmiş acılara rağmen aşklarından vazgeçmez. Nina’yla Süleyman’ın buluşacağı yere giderler. Tüm acılar unutulsun, geçmiş defterler kapansın, aşk kazansın isterler. Bu sefer Süleyman da geçmişi unutmakta kararlıdır. Onun tek istediği Nina’yı görebilmek onunla konuşabilmektir. Süleyman bu hayalleri kurarken, Nina’nın döndüğünü öğrenen Darko, rahat durmayacak, onların kavuşmasına izin vermeyecektir. Sadece Süleyman’ın değil tüm konak halkının hayallerini de yerle bir edecektir…”

Balkan Ninnisi 20 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de… 
Editör: TE Bilisim