Uzun yıllar sonra TRT 1 için Makedonya, Üsküp’te çekilen ve ilk bölümünden itibaren izleyicilerin beğenisini toplayan Balkan Ninnisi dizi setini Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ziyaret etti.

İRAN SİNEMASININ DÜNYACA ÜNLÜ FİLMLERİ PERSIANA TV'DE! İRAN SİNEMASININ DÜNYACA ÜNLÜ FİLMLERİ PERSIANA TV'DE!

Pendarovski’yi sette Yapımcı Uğur Uzunok ve dizinin yönetmenleri Selahattin Sancaklı ve Evrim Yöney karşıladı. Setteki tüm sanatçılarla tanışan ve sohbet eden Pendarovski, kendisine ikram edilen Türk kahvesini içti.Yapımcı, aynı zamanda dizinin senaristi olan Uğur Uzunok, Cumhurbaşkanı Pendarovski’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Dizinin çekildiği konakta çekimleri takip eden, oyuncular ve teknik ekiple hatıra pozu da çektiren Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Makedonya’da Türk dizilerinin büyük ilgi gördüğünü ve yüksek reytingler aldığını belirterek Balkan Ninnisi’ni de hiç kaçırmadıklarını söyledi.  

 

Her hafta Perşembe akşamları TRT 1 ekranlarına gelen ve büyük beğeni toplayan Balkan Ninnisi”nin on dokuzuncu bölümü, 10 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.


Çekimleri Üsküp’te devam eden “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta oyuncu kadrosunun müthiş performansları ve Balkan müziğinin sevilen örnekleriyle de büyük ilgi görüyor. 

 “Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

 

Balkan Ninnisi 10 Kasım Perşembe saat 20.00’de TRT 1’de… 
Editör: TE Bilisim