İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’nde tez konusu olan yeme bozuklukları ve depresyon arasındaki ilişkiyi incelerken Türkiye’yi il il gezerek yaptığı araştırmalardan yola çıkan Başaran,  “Oturduğunuz Yerde Zayıflamak İster misiniz?” adını taşıyan kitabıyla gündemde.

İlk kitabını Artemis Yayınları etiketiyle çıkaran Yelda Başaran’ın heyecanı gözlerden kaçmazken Başaran iddialı çizgisini kitabında da sürdürerek zayıflamanın garantisini veriyor.

‘’Vücudu güzelleştiren zihindir ‘’fiziksel egzersiz den önce zihinsel egzersizin önemine vurgu yapan Yelda Başaran kitabında bir psikolojik terapi yöntemi olan ‘’boş sandalye tekniği ‘’ile kişinin nasıl kendi kendisinin psikoterapisti olabileceğini anlatıp,  beslenme konusunda “Terazi diyeti” ismini verdiği beslenme önerileriyle zayıflama yolculuğuna çıkmak isteyenlere bu yolculuklarında rehberlik ediyor.Sanat camiasının 7/24 Gönüllü terapisti olan Yelda Başaran’ı davette şu ana kadar çalıştığı spor ve sağlık camiasından Ozan Orhon, Şahsenem, Evrim Akın, Ahmet Selçuk İlkan, Ege, Zeynep Dizdar, Faruk K, Sevil Uyar,

FARKINDALIĞA SENDE KATIL FARKINDALIĞA SENDE KATIL

Dünya Guinness rekortmeni Namık Ekin Doç.dr. Yavuz Dizdar gibi sağlık, sanat ve spor dünyasından ünlü isimler katıldı. Tüm misafirleri ve basını mezura ve motivasyon reçetesiyle karşılayan Yelda Başaran her konuğunun kilo durumun analizini yaptı. Bu kitapla bugün benim doğduğum gündür diyen Yelda Başaran, “Ben bu yola gönüllü çıktım” dedi.

Kitabında klasik yöntemlere yer vermeyen Başaran,  lansmanda da farkını ortaya koydu.


anıtım pastasını uyguladığı ve danışanlarından tam not alan boş sandalye tekniğinden esinlenerek  “sandalye şeklinde”  hazırlatan Yelda Başaran,  şeker yerine et ve sağlıklı gıdalardan oluşan pastasıyla da şaşırttı.
 
Editör: TE Bilisim