Bir grup suçlu, yeraltı dünyasının güçlü bir figürünün 12 yaşındaki balerin kızını kaçırırlar. 50 milyon dolarlık fidyeyi almak için yapmaları gereken tek şey, kıza bir gece göz kulak olmaktır. İzole bir malikanede, giderek artan dehşet içinde kızı kaçıranlar birer birer yok olmaya başlar ve malikanede normal olmayan küçük bir kızla kilitli kaldıklarını keşfederler.

Dehşet verici modern korku filmleri Saklambaç, Çığlık 5 ve Çığlık 6 filmlerinin ardındaki Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett'ten oluşan yönetmen ekibi Radio Silence’tan, Stephen Shields (Kuyu, Zombie Bashers) ve Guy Busick (Çığlık serisi, Saklambaç) tarafından yazılan küstah, kana susamış yeni bir vampir filmi Tutsak Abigail geliyor.

BAŞKA SİNEMA  MAYIS AYI FİLMLERİ BAŞKA SİNEMA MAYIS AYI FİLMLERİ

Abigail’in başrollerinde Giancarlo Esposito (Breaking Bad, The Mandalorian), Melissa Barrera (Çığlık serisi, In the Heights), Dan Stevens (Gaslit, Legion), Kathryn Newton (Ant-Man and the Wasp: Quantumania, Freaky), William Catlett (Black Lightning, True Story), Kevin Durand (Resident Evil: Retribution, X-Men Origins: Wolverine) and Angus Cloud (Euphoria) ve Alisha Weir (Darklands) yer almaktadır. Filmin yapımcılığını Project X Entertainment adına William Sherak (Çığlık serisi, Saklambaç), Paul Neinstein (Çığlık serisi; idari yapımcı, Gece Ajanı), James Vanderbilt (Zodiac, Çığlık serisi); Tripp Vinson (Saklambaç, Gizemli Adaya Yolculuk) ve Radio Silence'tan Chad Vilella (idari yapımcı Saklambaç ve Çığlık serisi) üstleniyor. İdari yapımcılar Ron Lynch ve Macdara Kelleher'dir.

Editör: Anibal Güleroğlu