Usta oyuncu Zerrin Tekindor’un “Handan” rolünde harikalar yarattığı tek kişilik tiyatro oyunu “Toz”, aralık ayında Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıkacak. Sezonun en ilginç yapımları arasında yer alan oyunun biletleri Türkiye’nin lider online etkinlik biletleme şirketi Biletinial’da.

Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan tek kişilik kadın oyunu “Toz”, sahne yolculuğuna devam ediyor. Hira Tekindor’un yönettiği, Zerrin Tekindor’un performansıyla hafızalara kazınan oyun, Aysa Prodüksiyon organizasyonuyla 24 ve 25 Aralık’ta Ankara MEB Şura Salonu’nda seyirciyle buluşacak. Sezonun en dikkat çekici oyunları arasında yer alan “Toz”un biletleri Türkiye’nin lider etkinlik biletleme şirketi Biletinial’da.

Çubuklu Silolar'da çocuklara atölyeler... Çubuklu Silolar'da çocuklara atölyeler...
Betonların göğü henüz delmediği zamanlarda büyük şehrin sokaklarında, apartman önlerinde büyüyen bir kız çocuğu... Güzeller güzeli ev kadını anne ile titiz avukat babanın tek kızı: Handan. Sokakların da anne babasıyla yaşadığı evin içi gibi huzursuz olduğu zamanlardan geçerek büyüyen, kendi yolunu bulan bir genç kadın... Kafasının ve kalbinin içi seslerle dolu; çok uzaklardan gelen bir melodi, kuşlar, rayların sesi, sevinçli bir hediye paketinin hışırtısı, annesinin, babasının, babaannesinin, halasının sesi... Sonra birden fazla ‘çat’sesi, farklı zamanlarda, farklı evlerin duvarlarında yankılanan. Karşımıza yetişkin bir kadın olarak çıkan Handan’la tanıştığımızda; o, çocukluğundan bugüne uzanan bir hikâyeye çoktan dalıp gitmiş olacak. Handan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsü, 1960’lardan bugüne uzanan bir anlatıya yerleşiyor. 
Editör: TE Bilisim