Fikret, düğün gecesinde olay çıkaracak mı?

Sınavı kazanan Asuman’ın kararı ne olacak?

Taner, Dilek’in atama haberini nasıl karşılayacak?


Ekrana geldiği günden bu yana gönüllerde taht kuran ve yayınlanan her bölümüyle tüm kulvarlarda izlenme rekoru kıran TRT 1’in dizisi Gönül Dağı, 1. sezon finali bölümüyle ekranlara geliyor.

Gedelli’de yılın düğünü öncesinde beklenmedik sürprizler…

İcadlar gidiyor, umutlar sönüyor mu?

Bozkırda tarif edilemeyen aşklar…

Gönül Dağı’nda esen ayrılık rüzgarları…

 

Ekrana geldiği günden bu yana gönüllerde taht kuran, 29 bölümdür birinci olarak izlenme rekorları kıran Gönül Dağı, 30 Mayıs Cumartesi akşamı TRT 1’de yayınlanacak 30. Bölümüyle muhteşem bir sezon finali yapıyor.

Bozkırda bir Anadolu masalını, sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesini anlatan Gönül Dağı küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının, tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin yaşamından kesitleri ekranlara yansıtıyor.

GÖNÜL DAĞI’NDA MUHTEŞEM SEZON FİNALİ

Ülkemizdeki milyonlarca izleyiciyi her Cumartesi TRT 1 ekranlarında buluşturan Gönül Dağı, 30Bölümde muhteşem sezon finaliyle yaz tatiline giriyor.

“SÜSLÜ BADEGÜL” ÇALINIYOR,  EV YANIYOR!

Gönül Dağı’nın hüzünlü aşıkları için artık kavuşma vakti… Bozkırda tarif edilemeyen aşkların iki temsilcisi Sefer (Ferdi Sancar) ve Zahide (Ecem Özkaya)’nin düğünleri için hazırlıklar yapılmaktadır. Ancak bu mutlu gün öncesinde yaşanacak tatsız sürprizler, gelin ve damadı olduğu kadar tüm kasaba halkını da perişan edecektir…

Önce hayatındaki en önemli şeyi  “Süslü Badegül”ü çalınan,  sonra evini kaybeden talihsiz Sefer, Gedelli halkının sevgisi ve Zahide’nin büyük aşkı sayesinde  hayata yeniden tutunabilecek mi?

TANER VE AMCAOĞULLARININ İCADLARI GİDİYOR! UMUTLAR SÖNÜYOR MU?

Ekonomik olarak büyük bir darboğaza giren, ardından Zahide’nin düğünüyle iyice borçlanan Taner ve amcaoğulları, çözümü icadlarının patentlerini satmakta bulmuştu. Hayallerinin uçağı ‘66’yı, diğer icadları ‘40’ ve ‘81’i bu bölümde kaybeden Gedelli mucitlerinin umutları sönecek mi? Onlar girişimci ruhlarıyla yeni icadların peşinden koşabilecekler mi?

DÜĞÜN ÖNCESİ YAŞANAN YEMEK KRİZİNİ KİM ÇÖZECEK?

Gedelli kasabasını düğün heyecanı sarmışken kazanlar kaynıyor, yemekler, tatlılar pişiyor, köy meydanı süsleniyor… Hanımlar güzel fistanlarını giyip süslenirken, damat ve yakınları berberde tıraş sırasına giriyor. Kazan kazan pişen enfes yemeklerin kokusu tüm kasabaya yayılırken, yaşanan bir kriz her şeyi mahvediyor. Düğüne saatler kala yemek krizi nasıl çözülüyor? Kasabanın mucitleri Taner ve amcaoğulları, bu büyük sorunun da üstesinden gelebilecek mi? 30. Bölümde izleyeceğiz.

DİLEK’İN TAYİNİ ÇIKIYOR…

Aylarca engellerle savaşarak aşklarını dolu dizgin yaşayan ve sonunda ailelerini de ikna ederek nişanlanan Taner (Berk Atan)  ve Dilek (Gülsim Ali İlhan)  çiftini bu bölümde tatsız bir sürpriz bekliyor…

Düğün günü gelen bir telefonla şoka giren ve ne yaparsa yapsın müdürünü ikna edemeyen Dilek, tayin kararını Taner’e nasıl açıklayacak? Taner, biricik aşkının İstanbul’a gitmesi konusuna nasıl yaklaşacak? Gönül Dağı’nın sezon finalinde izleyeceğiz.

İlk bölümden itibaren izleyicileri TRT 1 ekranlarına kilitleyen Gönül Dağı’nın yapımcılığını Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Yahya Samancı üstleniyor. Mustafa Çiftçi’nin henüz yayınlanmamış hikayelerinden uyarlanan dizinin senaryosunu, Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit kaleme alıyor.


Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesi Gönül Dağı’nın 29 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20.00’de yayınlanacak olan sezon finalinde neler olacak;

Zahide ve Sefer’in düğün vakti gelmiştir. Bütün kasaba düğüne hazırlanırken en büyük iş amcaoğullarına düşer. Düğün öncesi ve sonrasında oluşan tüm aksilikleri çözmeye çalışan amcaoğullarının işi hiç kolay olmayacaktır. Öte yandan herkes Fikret’in bir sorun çıkarmasından endişelenmektedir. Düğün gecesi geldiğinde Fikret düğünü zora sokacak bir hamlede bulunacak mıdır?


 

Asuman’ın sınav sonucu açıklanmıştır. Oldukça yüksek puan alan Asuman büyük şehirlere gitmeyi mi yoksa kasabada kalmayı mı tercih edecektir? 

 

Dilek’in Gedelli’deki işleri zora girmiştir ve İstanbul’a çağrılmaktadır. Bu atama haberiyle birlikte Taner ve Dilek ne yapacaktır?


Gönül Dağı’nın başrolleri Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan paylaşıyor. Yapımcılığını Ferhat Eşsiz yönetmenliğini Yahya Samancı üstleniyor.  Dizide, sanat dünyasının usta isimleri de rol alıyor: Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün, Zümre Meğreli ve Ruhi sarı.


'Teşkilat'ta Ömer’in durumu ciddileşiyor… 'Teşkilat'ta Ömer’in durumu ciddileşiyor…
Gönül Dağı 30. Bölümüyle 29 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de TRT 1’de... 
Editör: TE Bilisim