Institut français Türkiye, TamART’ı duyurdu. Institut français Türkiye, TamART’ı duyurdu.
Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile Antalya’nın güzide ilçesi Konyaaltı’nda bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan Konyaaltı Jazz Günleri, 17 Eylül - 8 Ekim tarihleri arasında birbirinden güzel dört konseri müzikseverler ile buluşturacak. 

Parkta Jazz sloganı ile ilk olarak 17 Eylül Cumartesi günü saat 20:30’da Hayat Park’ta caz müziğini Anadolu ezgileri ile harmanlayan ve yaptığı albümlerle büyük beğeni toplayan Jülide Özçelik sahne alacak. 24 Eylül Cumartesi günü yine saat 20:30’da Şenay Lambaoğlu kendine has tarzı ve yorumu ile caz severlerle Hayat Park’ta bir araya gelecek. 1 Ekim Cumartesi günü saat 20:30’da Latin ve dünya müziklerinden en seçkin eserleri rumba altyapısı ile düzenleyip, eserlerin orİjinal hikayelerini seyircilere aktarmaları ile bilinen Rumba Quartet Hayat Park’ta sahneye çıkacak.

Son olarak 8 Ekim Cumartesi günü saat 20:30’da televizyon ve müzik dünyasının başarılı ismi 
Kürşat Başar, orkestrası ve kendisine bu konserde eşlik edecek değerli müzisyen Ezgi Bicili ile caz müziğin yerli yabancı en güzel örnekleri Hayat Park’ta müzikseverlerle paylaşacak. “Parkta Jazz” sloganı ile birincisi düzenlenen Konyaaltı Jazz Günleri’nin tüm Antalya’ya ve şehre gelen yerli ve yabancı misafirlere hitap eden uluslararası bir kültür etkinliği haline dönüşmesi bekleniyor. 

"Bütün müzikseverleri bekliyoruz"

Konyaaltı’nda sanatın her dalına destek verdiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı’na sanatın çok yakıştığını kaydetti. Jazz müziğini parka taşımak istediklerini aktaran Başkan Esen, “HayatPark’ı açık hava etkinliklerinin merkezine dönüştürmeyi planlıyoruz. Bu nedenle Jazz Günleri’ni açık havada, güzel sonbahar akşamlarında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Her konserde ünlü sanatçılar müzikseverlerle buluşacak. Bütün vatandaşlarımızı bu özel etkinliğimize davet ediyorum” dedi. 
Editör: TE Bilisim