Dünya prömiyerini 52. Rotterdam Film Festivali’nde yapan filmde genç bir kadın, yönetmen Ömer Kavur’un filmlerindekine benzer bir yolculuğa çıkarsa tüm sıkıntılarının çözüleceğine inanır. Yolculuk terk edilmiş kasabalarda, harabelerde ve kimsenin kalmadığı otellerde sürerken kadın ve Kavur arasında hayali bir diyalog başlar. Sahipsiz mektuplar, yıllar geçse de değişmeyen ortak saplantılar, hatırlanmayan rüyalar ve kayıp bir film onlara aradıkları cevapları bulmalarında yol gösterecektir. Arşiv ve röportajların yanı sıra Cem Yılmaz, Funda Eryiğit ve Tilbe Saran’ın seslendirmelerinin yer aldığı Kavur ekip katılımlı özel gösterimleri ile Başka Sinema seyircisi ile buluşuyor.

Ayrıca Kavur'un yıllardır kayıp olan ilk kısa filmi İntihar da belgeselin sonunda salonlarda ilk kez seyircilerin karşısına çıkacak.

Gösterim Programı

9 Mayıs 18:45 - Kadıköy Sineması

15 Mayıs 21:30 - Caddebostan CKM Sineması

16 Mayıs 21:15 - Atlas 1948 Sineması

SENARİST VE YAPIMCILARI BULUŞTURAN PLATFORM SENARİST VE YAPIMCILARI BULUŞTURAN PLATFORM

18 Mayıs 19:00 - Ankara Büyülü Fener Kızılay

22 Mayıs 20:15 - İzmir Alsancak Karaca


Genç bir kadın, yönetmen Ömer Kavur’un filmlerindekine benzer bir yolculuğa çıkarsa tüm sıkıntılarının çözüleceğine inanır. Yolculuk terk edilmiş kasabalarda, harabelerde ve kimsenin kalmadığı otellerde sürerken kadın ve Kavur arasında hayali bir diyalog başlar. Sahipsiz mektuplar, yıllar geçse de değişmeyen ortak saplantılar, hatırlanmayan rüyalar ve kayıp bir film onlara aradıkları cevapları bulmalarında yol gösterecektir.

Yönetmen: Fırat Özeler
Ülke: Türkiye
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: LUNA PICTURES
Seslendirme: Cem Yılmaz, Funda Eryiğit, Tilbe Saran 
Editör: TE Bilisim